Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 04.07 i 05.07

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały.

Jak widać za oknem znośnie i pięknie, chociaż na północy kraju mamy do czynienia z padami deszczu, które lokalnie są mocniejsze. To efekt przechodzenia frontu atmosferycznego. Mimo wszystko dziś sporo słońca, jutro opady na południowym wschodzie i wschodzie. Nadal ciepło, ale od środy większe ochłodzenie.

Pogoda na poniedziałek,
Reklama

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia wraz z wędrującym frontem atmosferycznym, który przyniesie lokalnie opady deszczu oraz burze. Nadal napływa do nas chłodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Pogoda na poniedziałek

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Już od rana na zachodzie i północy większe wraz z możliwością wystąpienia opadów deszczu oraz burzy. Gdzie indziej również lokalnie opady deszczu, ale raczej bez wyładowań atmosferycznych. Temperatura od 18 / 20 stopni na północy do 21 / 23 w pozostałej części kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie 1015 1016 hPa.

Reklama

Pogoda na wtorek

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu i południowym zachodzie większe, aż do wystąpienia opadów deszczu. Niewykluczone burze. W miarę upływu dnia od zachodu wchodzić powinna szersza strefa rozpogodzeń. Temperatura średnio od 23- 25 stopni. Jedynie na południowym wschodzie 28 – 31 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północny. Ciśnienie 1015 / 1019 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni z napływającą chłodniejszą masą powietrza

Opracował: Jarosław Turała

Reklama

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama