Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 05.09 i 06.09

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały.

Weekend, weekend i po weekendzie. Myślę, że upłynął in pod .znakiem sporej ilości słoneczka. Na południu kraju i lokalnie na północy się chmurzyło. Opadów było jak na lekarstwo niestety. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie tygodnia spadnie upragniony deszcz.

Pogoda na poniedziałek,

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Polska nadal znajduje się w oddziaływaniu wyżu znad Skandynawii, który nadal będzie oddziaływał na aurę a naszym kraju przez najbliższe dni. Na południu będzie jednak zaznaczał się mało aktywny front atmosferyczny, który może przynieść niewielkie opady deszczu. Zmiany w pogodzie widać dopiero około czwartku. Przez Polskę przejdzie strefa frontu z opadami deszczu oraz burzami.

Pogoda na poniedziałek

Zachmurzenie małe lub jego brak. Jedynie na południu kraju więcej chmur. Gdzieniegdzie możliwe są poranne mgły. Na Pomorzu również więcej chmur i opady deszczu już od rana. W ciągu dnia niewiele się zmieni. Nadal opady na Pomorzu oraz w górach. Temperatura od 17 / 19 stopni na północnym wschodzie do 20 / 22 stopni w pozostałej części kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany wschodni i północnowschodni. Ciśnienie 1027 / 1030 hPa.

Pogoda na wtorek

Reklama

Zachmurzenie małe i jego brak. Więcej chmur jedynie na krańcach południowych kraju. W górach możliwe przelotne opady deszczu. Poza tym padać nie powinno. Temperatura średnio od 18 do 22 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany , wschodni. Ciśnienie 1020 / 1024 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Tak jak napisałem na początku, zmiany w pogodzie powinny zaistnieć we czwartek. Od południowego zachodu wejdzie strefa większego zachmurzenia. Spadnie deszcz oraz lokalnie przejdą burze.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama