Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 06.06 i 07.06

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały.

Weekend, weekend i po weekendzie. Powoli wchodzimy w okres wakacyjny, więc wielu z Was już planuje odpoczynek. Co prawda na lipiec jeszcze prognoz nie mam, ale Wiecie, że to awykonalne.

Od dziś nad Polską będzie dominować pogoda w kratkę – mianowicie od rana w wielu miejscach będzie dominować słońce, by z upływem dnia pojawić się może opad deszczu oraz burze.

Pogoda na poniedziałek,

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska nadal znajduje się w obszarze wyżowym, jednak od zachodu powoli w naszym kierunku zmierza strefa wilgoci związana z frontem atmosferycznym , który jeszcze przed południem przyniesie przelotne opady deszczu. Front będzie powoli się przemieszczał w głąb kraju przynosząc przelotne opady deszczu oraz burze. We wtorek jeszcze więcej opadów i burz, które mogą przynieść silniejsze opady deszczu, gradu oraz burze. Związane one będą z kolejnym frontem atmosferycznym chłodnym lub okluzji.

Pogoda na poniedziałek

Zachmurzenie małe i umiarkowane na wschodzie. Im dalej na zachód tym chmur więcej. Jeszcze przed południem w pasie Polski zachodniej opady deszczu, które chwilami mogą być mocniejsze. Strefa będzie się przesuwać w głąb Polski i około południa opady powinny dotrzeć do Wielkopolski, Opolszczyzny, kierując się dalej na wschód. Późnym popołudniem opady na Pomorzu, Ziemi Łódzkiej oraz na Śląsku. Możliwe są burze , w których nieco silniej powieje. Wschodnia część kraju będzie spokojna. Temperatura Od 18 do 21 / 22 stopni na zachodzie przez 23 – 25 / 26 nad większością regionów. Na południu i południowym wschodzie nawet 27 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany południowy. Ciśnienie 1014 / 1017 hPa.

Pogoda na wtorek

Zachmurzenie umiarkowane i duże nad całą Polską. Miejscami można spodziewać się więcej przejaśnień. Jeszcze przed południem na zachodzie i północy sporo chmur i opadów deszczu. Parę godzin później dojdą do tego burze, podczas których mocniej popada i powieje. Nie jest wykluczony grad. Po południu opady i burze na Śląsku, w Opolskim, Wielkopolskim, na Kujawach i Pomorzu. Strefa będzie przesuwać się na wschód. Do wieczora strefa obejmie centralną część kraju, wliczając Świętokrzyskie oraz Mazowieckie. Noc na Warmii może być nieco mniej spokojna.

Temperatura Od 18 – 21 stopni na zachodzie w strefie opadów do 22 – 25 na przeważającym obszarze do 27 – 28. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni i południowy. Podczas burz wiatr może osiągnąć prędkość 70 / 80 km/h.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni bez zmian. Trochę słońca, trochę deszczu. Szansa na brak przelotnych opadów dopiero pod koniec tygodnia (a więc w weekend).

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.