Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 06.12 i 07.12

Dzień dobry. Za oknem biel. Czysto, pięknie i bajecznie. Trzeba pamiętać, że nasi skrzydlaci przyjaciele w takich warunkach potrzebują pomocy i należy ich dokarmiać. Przed nami dominacja wyżu z północy kontynentu. Oznacza to mniej opadów, ale także niższe temperatury.

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 24.11.2021
Reklama

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia w strefie wilgotnego, ale chłodniejszego powietrza. Już niebawem dostaniemy się w obszar podwyższonego ciśnienia ośrodka, który ulokuje się nad wschodnią częścią Bałtyku. Póki co jeszcze na południowym wschodzie zaznaczy się strefa frontu z opadami śniegu, które mogą być intensywne.

pogoda na poniedziałek, pogoda na wtorek,

Pogoda na poniedziałek 06.12.2021r

Zachmurzenie niemal wszędzie duże / całkowite. Opady śniegu od rana możliwe na południu, południowym wschodzie i północy. Reszta kraju jedynie w chmurach. Po południu strefa opadów śniegu rozleje się do centrum i pozostanie oczywiście na południu i południowym wschodzie. Na Podkarpaciu większy przyrost pokrywy śnieżnej. Padać będzie w południowej części mazowieckiego oraz w świętokrzyskim. Na północy możliwe są przejaśnienia.

Temperatura od -3 / -1 stopnia na północy po 0 / 2 w centrum i na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z północy i północnego wschodu. Ciśnienie 1012 / 1017 hPa.

Reklama

Pogoda na wtorek – 07.12.2021

Zachmurzenie umiarkowane i duże na przeważającym obszarze kraju. Przejaśnienia możliwe są przede wszystkim na północy. Na południowym wschodzie i południu nadal opady śniegu o charakterze słabym i umiarkowanym. Na Pomorzu możliwe przejaśnienia . Po południu przejaśnienia możliwe również na Kujawach.

Temperatura od -3 do -8 stopni. Tak tak. Mróz przez cały dzień 😃. Wiatr słaby ze wschodu i północnego wschodu. Ciśnienie 1015 / 1018 hPa.

Pogoda na kolejne dni

KoKolejne dni podobne z przejaśnieniami, chociaż we czwartek od południa wejdzie strefa z umiarkowanymi / intensywnymi opadami śniegu.

Opracował: Jarosław Turała

Reklama

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama