Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 08.11.2021

Nowy tydzień, nowe wiadomości pogodowe. Przed nami dwa, różne dni pod względem aury. Pierwszy z nich, poniedziałek upłynie pod znakiem pogody pochmurnej z opadam deszczu. Natomiast wtorek, to już więcej przejaśnień, ale pojawi się mróz w niektórych regionach.

Reklama

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się pod wpływem odchodzącego ośrodka niskiego ciśnienia, który obecnie znajduje się nad Rosją zachodnią. Jego front atmosferyczny będzie przechodził z północnego zachodu, na południowy wschód przynosząc opady deszczu. Jutro natomiast dostać się powinniśmy pod wpływ wyżu, który powinien pogodę poprawić, ale także ściągnąć zimną masę powietrza z północy przynosząc wspomniane wcześniej spadki temperatur.

pogoda, pogoda

Pogoda na poniedziałek 8.11.2021r

Zachmurzenie duże / całkowite niemal nad całą Polską. Jedynie na Podkarpaciu i na krańcach południowym możliwe są lokalnie niewielkie przejaśnienia. Opady deszczu o charakterze punktowym, oraz konwekcyjnym niemal wszędzie. Oznacza to, że chwilami może padać mocno. Kto wie, czy gdzieś się nie pojawi jakieś wyładowanie atmosferyczne 😉. Temperatura od 6 do 8 stopni. Na pogórzu od 1 do 3 stopni, a w górach mróz do -5 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, skręcający na północny. Nad morzem porywy jeszcze do 60 km/h. Ciśnienie 1018 / 1021 hPa i będzie rosnąć.

pogoda, pogoda

Reklama

6.11.2021r – pogoda na wtorek

O poranku w Polsce północnowschodniej oraz na Mazowszu, temperatura może spaść do -3 stopni. Przy gruncie. W innych regionach także niskie temperatury, ale mrozu być nie powinno. Co ciekawe w miarę upływu dnia na wschodzie temperatura będzie spadać i nadal będzie oscylowała w okolicach -2 / -4 stopni. Na drogach może być ślisko. Ogólnie zachmurzenie będzie dominować umiarkowane — na wschodzie i północnym wschodzie duże. Na południu kraju lokalnie opady deszczu o charakterze punktowym. Opad zdarzyć się może także na zachodzie wzdłuż całej granicy. Lokalnie wystąpią mgły lub zamglenia.

Temperatura od -3 / -4 stopni na krańcach północno wschodnich, przez -2 / 1 na wschodzie, 2 / 5 na północy oraz na pogórzu do 6 / 8 w centrum i na zachodzie. Wiatr słaby, na zachodzie wiejący z południa skręcający na południowowschodni, na wschodzie wiejący z północnego wschodu. Ciśnienie 1028 / 1033 hPa i będzie stabilne.

pogoda, pogoda

Pogoda na kolejne dni

Podnoszące się szybko ciśnienie również może sprawić, że nie do końca będziemy czuć się dobrze. Kolejne dni, to jeszcze dominacja odchodzącego wyżu, więc oprócz mgieł i zamgleń powinno być miejscami dość pogodnie. Poranne temperatury będą przypominać nam, że mamy listopad. Powoli należy myśleć o zmianie ogumowania na odpowiednie, no, chyba że macie całoroczne 😉.

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline /

Inne wiadomości.

Reklama