Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 11.12 i 12.12 – Opady deszczu

Dzień dobry.

Reklama

Za oknem od dłuższego czasu w sumie niewiele zmian. Na ogół dominują chmury, pada śnieg, deszcz i powoli wschodzimy w stan odwilży. Wiem, że niektórzy uwielbiają śnieg, inni go nienawidzą, ale okres przed jak i świąteczny powinien chociaż przypominać, że mamy zimę i w ogóle co tu dyskutować. Rodzinna atmosfera jak najbardziej, ale ta „biała” otoczka, również powinna mieć miejsce.

Przez najbliższe dni w pogodzie nic nowego się nie wydarzy. Będzie padał zarówno deszcz, jak i śnieg przy temperaturach lekko dodatnich.

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 11.12 i 12.12 - Opady deszczu, Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 11.12 i 12.12 - Opady deszczu

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia, na skraju niżu znad Morza Północnego. Niż oczywiście niesie fronty atmosferyczne, które przyniosą wspomniane wcześniej opady. Niż wypełniając się (ciśnienie w centrum będzie rosnąć) będzie dalej przemieszczał się na wschód i jeszcze dziś powinien osiągnąć terytorium Polski. Po przejściu niżu, dostaniemy się pod wpływ siodła barycznego, które powinno nieco poprawić pogodę. Napływać śmielej zacznie cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na poniedziałek

Zachmurzenie na ogół duże / całkowite. Opady deszczu niemal wszędzie, ale przede wszystkim na zachodzie, północy, wschodzie oraz w centrum. Na południu i południowy zachodzie po pierwszej fali opadów, będzie padać mocno – przelotnie. W ciągu dnia znów od zachodu wejdzie strefa z opadami o charakterze przelotnym. Osiągnąć powinna ona woj.

Lubuskie i przemieszczać się będzie na wschód. Na termometrach od 0 / +2 stopni na wschodzie i północnym wschodzie, przez +2 / +3 na północy, w centrum i na południu do +4 / +7 na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, południowozachodni i południowy. Ciśnienie 995 – 1012 hPa.

Pogoda na wtorek

Reklama

Zachmurzenie umiarkowane / duże nad całym krajem. Jakieś niewinne przejaśnienia możliwe są na południu, południowym zachodzie oraz zachodzie. W ciągu dnia niemal wszędzie przelotne opady deszczu, w górach śniegu z deszczem. Na północnym wschodzie możliwość wystąpienia marznącego deszczu, który może marznąć. Wciągu dnia sytuacja nie zmieni się. Na termometrach od 2 – 3 stopni na wschodzie, północy i południowym wschodzie do 4 – 6 w centrum, na południu i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie 1008 – 1012 hPa.


Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejne dni

Kolejne dni, to dalsza wędrówka niżów atlantyckich. Objawi się to opadami przelotnymi. Jest szansa na zabielenie się znów krajobrazów (lub ich aktualizacja) na południu i południowym wschodzie. Święta? Póki co z każdą aktualizacją coś nowego, więc póki co tym głów Wam zawracał nie będę.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama