Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 13.02 i 14.02

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały.

Reklama

Dzień dobry 🙂. Za nami weekend, który mimo iż był miejscami pochmurny, przyniósł także chwile ze słońce. Sam to wykorzystałem idąc na długi spacer do lasu. Wchodzimy w dominację wyżu, stąd opadów będzie jak na lekarstwo. Wstępnie, znacząco popada dopiero około piątku. Mocniej także prawdopodobnie powieje.

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 13.02 i 14.02

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się na skraju ośrodka wysokiego ciśnienia z centrum nad Niemcami. Wyż będzie lekko meandrował na wschód. Niestety mimo wyżu, pompowane jest do nas powietrze pochodzenia polarnomorskiego z dużą koncentracją wilgoci. Oznacza to niestety sporą ilość chmur oraz lokalne, przelotne opady deszczu lub mżawki.

Pogoda na poniedziałek

Reklama

Zachmurzenie duże / całkowite na przeważającym obszarze kraju. W wielu miejscach przede wszystkim Polski południowej, oraz centralnej przelotne opady deszczu lub mżawki. W miarę upływy dnia przejaśnienia możliwe na północnym zachodzie kraju.

Na południu nadal przelotne opady deszczu lub mżawki. Gdzieniegdzie możliwe jakieś niewielkie zamglenia. Temperatura od 2 / 3 stopni na południowym wschodzie, przez 3 / 4 na Mazowszu, w centrum oraz na wschodzie przez 5 / 8 na zachodzie i południowym zachodzie. Niewykluczone, że pojawi się dyszka 😉. Wiatr umiarkowany, na północy w pojedynczym porywie może osiągnąć 50 km/h. Ciśnienie 1028 – 1038 hPa.

Pogoda na wtorek

Zachmurzenie duże / całkowite nad całą Polską. Na krańcach południowych opady deszczu oraz w górach śniegu lub marznącego deszczu. Na pozostałym obszarze padać nie powinno, chociaż mżawka gdzieniegdzie może się pojawić. Temperatura ogólnie od 1 do 3 stopni. Jedynie na krańcach Polski południowej od -1 do 1 stopnia. Wiatr słaby i umiarkowany, północnozachodni. Ciśnienie 1031 – 1036 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Reklama

Kolejne dni nie przyniosą znaczących zmian w pogodzie. Nadal będzie dominować zachmurzenie duże / całkowite. Jedynie na krańcach Polski południowej będzie dominować niemal bezchmurna aura. Aura powinna zmienić się pod koniec tygodnia, ale o tym i o tamtym dowiecie się w następnym odcinku. 🙂

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama