Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 15.11.2021

Nowy tydzień i nowe wieści o pogodzie. Przed nami niewielkie zmiany. Mianowicie przejdziemy we władanie wyżu znad Skandynawii, który powoli wędruje nad zachodnią część Rosji. Przyniesie on pogodę bardzo podobną do tej, która obecnie króluje za oknami. Będzie wilgotno, chwilami będzie mżyć oraz padać drobny deszcz. Może za to zrobić się nieco cieplej.

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska powoli dostaje się pod działanie ośrodka antycyklonalnego (wyżowego), który przemieszczał się będzie znad Skandynawii nad zachodnią część Rosji. Następnie powinien przesunąć się dalej nad wschodnią część Ukrainy. Odsuwając się pozwoli on na zbliżenie się zatoki niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, oraz opadami deszczu.

pogoda na poniedziałek

Pogoda na poniedziałek 15.11.2021r

Zachmurzenie duże / całkowite w całej Polsce. Pogodnie powyżej 900 m AGL. Przejaśnienia możliwe lokalnie na Pomorzu. Całkiem pogodnie na pogórzu i w górach. Opady mżawki oraz drobnego deszczu lokalnie, ale nie jestem w stanie przewidzieć, gdzie konkretnie się pojawi. W ciągu dnia nic się zmienić nie powinno. Temperatura od 4 do 6 stopni. Najcieplej na pogórzu; do 7 stopni. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany wiejący ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie 1027 / 1035 hPa i nie zmieni się zbytnio.

pogoda na wtorek,

Pogoda na wtorek – 16.11.2021

Zachmurzenie nadal duże / całkowite na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na krańcach południowych możliwe są większe przejaśnienia, a nawet bezchmurne niebo. Nie wykluczone poranne mgły i zamglenia, szczególnie właśnie na południu Polski. Opady mżawki lub drobnego deszczu marginalnie i lokalnie. W ciągu dnia bez zmian w pogodzie. Szaro, buro, mgły, zamglenia i tylko na krańcach południowych pogodnie.

Temperatura od 2 / 4 stopni w większości regionów do 6/8 a lokalnie 10/11 na krańcach południowych w strefie przejaśnień i czystego nieba. Wiatr słaby, umiarkowany w górach silniejszy, południowowschodni oraz południowy. Ciśnienie 1024 / 1027 hPa i od wieczora powinno powoli spadać.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni, to wejście zatoki niskiego ciśnienia z frontem i frontem i jeszcze raz frontem z opadami deszczu. Na pogórzu i w górach sypnie śniegiem. Warunki do uprawiania turystyki wysokogórskiej trudne / bardzo trudne. Po prostu jesień pełną buzią.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały:

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline /

Inne wiadomości.