Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 16.12 i 17.12

No i po weekendzie. Na niebie niemal bezchmurnie, tyle, że rześko. Temperatury gdzieniegdzie nie dochodzą do 5 stopni. Przed nami kolejne dwa dni niemal bez kropli deszczu. Jeszcze jakiś czas temu prognozy wskazywały, że deszcz może się pojawić na południowym zachodzie i południu. Niestety przed nami kolejne dni z pogodą wyżową, słoneczną i suchą. Mogą się pojawić również przygruntowe przymrozki do -3 stopni

Pogoda na poniedziałek

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Polska nadal znajduje się w oddziaływaniu wyżu, którego centrum znajduje się ad Polską. Na południowym zachodzie istnieje niewielka szansa oddziaływania niewielkiego wycinka fontu atmosferycznego, który może tam przynieść przelotne opady deszczu nocą z poniedziałku na wtorek. Nadal napływa chłodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Pogoda na poniedziałek, Pogoda na poniedziałek

Pogoda na poniedziałek

Zachmurzenie małe lub jego brak przez cały dzień. Późny wieczorem nieco więcej chmur na południowym zachodzie kraju. Jeszcze przed północą może tam popadać deszcz. Ogólnie padać przez cały dzień nie powinno. Temperatura od 14 / 16 nad samym morzem, przez 15 / 17 na północnym wschodzie. 18 / 20 w centrum, na wschodzie i południowym wschodzie, do 21 / 22 na południ, południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby wiejący z różnych kierunków. Ciśnienie 1020 / 1021 hPa.

Przymrozki nocą

Reklama

UWAGA!!!! NOCĄ Z PONIEDZIAŁKU NA WTOREK PRZEDE WSZYSTKIM NA PODLASIU, WARMII I MAZURACH ORAZ LOKALNIE NA POMORZU WYSTĄPIĄ SPADKI TEMPERATURY DO -2 STOPNI. PRZY GRUNCIE NIEWYKLUCZONE -5 STOPNI – SZCZEGOLNIE NA WARMII I MAZURACH.

Pogoda na poniedziałek, Pogoda na poniedziałek

Pogoda na wtorek

Zachmurzenie małe i umiarkowane na północy, północnym wschodzie. Im dalej na południe, tym więcej chmur. Jeszcze do południa padać powinno w pasie od lubuskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego, Śląskiego po Małopolskie. Opady powinny być słabe i chwilami umiarkowane. Po południu niemal nic się nie zmieni. Opady pozostaną w linii województw południowych wliczając Podkarpackie.

Dodatkowo na krańcach Polski północno wschodniej niewykluczone opady o charakterze konwekcyjnym. Oznacza to, że może lokalnie zagrzmieć i nieco silniej popadać. Temperatura od 10 / 12 stopni nad samym morzem, 12 / 15 na północnym wschodzie oraz na pogórzu. 16 / 18 w centrum, na zachodzie i wschodzie do 19 / 21 na południowym zachodzie i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i wschodni. Ciśnienie 1017 / 1022 hPa.

Reklama

NIESTETY Z WTORKU NA ŚRODĘ W WIELU MIEJSCACH POLSKI BĘDZIEMY MIELI DO CZYNIENIA Z WYSTĄPIENIEM PRZYGRUNTOWYCH PRZYMROZKÓW DO -2 / -4 STOPNI !!!

Pogoda na poniedziałek, Pogoda na poniedziałek

Pogoda na kolejne dni

Środa i czwartek, to kolejne dni suche i pogodne z powolnym, postępującym ociepleniem. Pociecha jest taka, że jutro popada chociaż na południu. Co z tego, jak centrum i reszta kraju sucha jak pieprz.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama