Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 29.11 i 30.11

Hej hej. Jeszcze zaledwie dwa dni i powitamy meteorologiczną zimę. Za oknami w wielu miejscach kraju mamy już pokrywę śnieżną. Poranki są rześkie i jak dla mnie fajne Jedynie może przeszkadzać późny poranek. Obecnie pada na południowym wschodzie oraz północy. Jakiś niewinny opad przyplątał się także nad Wielkopolskę. W pozostałej części kraju mglisto i lokalnie może wytrącać się nieco kropelek z wilgoci.

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 24.11.2021

Reklama

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się na skraju niżu wraz z frontem atmosferycznym, który znajduje się nad wschodnią granicą kraju. Ogólnie Europa środkowa jest w obszarze doliny w polu geopotencjału ze zwiększonym gradientem poziomym temperatury. Już jutro z północnego zachodu wejdzie strefa frontu atmosferycznego z niżem barycznym, a to oznacza kolejną porcję opadów śniegu oraz deszczu, również o charakterze konwekcyjnym. Temperatury nadal wczesnozimowe.

pogoda na poniedziałek, pogoda na poniedziałek,pogoda na wtorek

Pogoda na poniedziałek 29.11.2021r

Zachmurzenie umiarkowane i duże / całkowite. W wielu miejscach kraju opady śniegu, a na północy deszczu ze śniegiem i deszczu. Taka aura będzie panowała przez cały dzień. Miejscami dojdzie do rozwoju płytkiej konwekcji i może padać krupa śnieżna — Pomorze / Pomorze zachodnie. Wieczorem przelotne opady niemal wszędzie, a na Pomorzu zachodnim mogą pojawić się większe przejaśnienia.

Temperatura od 0 do 3 stopni niemal wszędzie. Najcieplej nad morzem. Tam od 4 do lokalnie 6 stopni. Wiatr umiarkowany, wiejący z północy skręcający na zachodni. Ciśnienie 995 / 999 hPa.

pogoda na poniedziałek, pogoda na poniedziałek,pogoda na wtorek

Reklama

Pogoda na wtorek – 30.11.2021

Zachmurzenie umiarkowane i duże, szczególnie w centrum oraz a południu. Na północy więcej przejaśnień, a nawet sporo słońca (szczególnie rano). W miarę upływu dnia nad zachodnie regiony nasuną się chmury z opadami przede wszystkim śniegu, który chwilami może padać nieco mocniej. Strefa powoli i sukcesywnie będzie przesuwać się na wschód. Po południu padać już powinno od Pomorza, Kujawy przez Ziemię łódzką po Dolny Śląsk. Po przejściu frontu, na północy oraz zachodzie opady deszczu, oraz deszczu ze śniegiem. Niewykluczona krupa śnieżna (Pomorze) z płytkiej konwekcji. Wieczorem w wielu miejscach opady deszczu, także o charakterze konwekcyjnym. Jedynie na wschodzie opady śniegu umiarkowane.

Temperatura od -1 do 2 stopni na całym obszarze kraju. Jedynie na krańcach Polski północno zachodniej 3 / 4, a nawet 5 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, wiejący z prędkością do 60 km/h, co sprawi, że temperatury odczuwalne spadną grubo poniżej zera. Ciśnienie 998 / 1000 hPa, będzie spadać, a następnie zacznie rosnąć. Warunki biometeo nie będą zbyt dobre.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni nie przyniosą zmian w pogodzie. Nadal będziemy narażeni na fronty i niże. Oznacza to częste zmiany ciśnienia oraz opady różnej maści.

Opracował: Jarosław Turała

Reklama

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama