Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 14.02.2022-15.02.2022

Ale mamy piękny poranek 🙂. Jedynie w Rzeszowie mamy marznącą mgłę. Na północy również nieco więcej chmur. Na szczęście dziś znów sporo słońca i bez opadów. Najbliższe opady jutro, ale dość słabe. Znaczące? We środę. Niestety coraz bardziej realny jest scenariusz sinych porywów wiatru w przedziale 17-19.02.

Pogoda na poniedziałek, wtorek

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Polska nadal znajduje się w obszarze oddziaływania wyżu znad południowo zachodniej części Rosji. Niebawem dostaniemy się pod wpływ wędrującego frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu. W górach będzie padał śnieg.

Pogoda na poniedziałek, Pogoda na poniedziałek,wtorek

Pogoda na poniedziałek

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedyne opady o charakterze przelotnym możliwe w górach i będą to opady śniegu. W innych regionach bez opadów. Temperatura od 3 / 4 stopni na wschodzie, przez 5 / 7 nad większością regionów, do 8 / 9 na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany, nad morzem i w górach nieco silniejszy, wiejący z południa. Ciśnienie 1005 / 1019 hPa.

Pogoda na wtorek

Reklama

Zachmurzenie duże / całkowite niemal wszędzie. Jakieś lokalne przejaśnienia na południu kraju. Opady deszczu / desZachmurzenie umiarkowane i duże na przeważającym obszarze kraju. Okresami przelotne opady deszczu o słabym charakterze. Na południu kraju sporo przejaśnień i słońca, jednak w miarę upływu dnia będzie ich coraz mniej. Temperatura od 3/5 stopni na wschodzie przez 6 / 8 na przeważającym obszarze, do 9/11 na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, wiejący z południowego zachodu i południa. Ciśnienie 1009 / 1017 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni już z większymi zmianami. Będzie więcej opadów, a niebo będzie zaciągnięte chmurami. We czwartek prawdopodobnie pierwszy, poważniejszy incydent wiatrowy….Jutro wstępna analiza „problemu”.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama