Przejdź do treści

Pogoda na sobotę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w sobotę 22.04?

Pogoda na sobotę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w sobotę 22.04?

Reklama

Dzisiejsza prognoza będzie chyba najkrótszą z możliwych. Dominacja wyżu, mało zachmurzenia, opadów prawie wcale i całkiem przyjemnie, jeśli chodzi o temperatury.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się na skraju rozległego, wieloośrodkowego układu wysokiego ciśnienia, który obecnie znajduje się nad Morzem Norweskim. Wyż nad Europę centralną sięga niewielkim klinem. Sytuacja również jutro nie zmieni się. Jedynie nad Polską może pojawić się samodzielny ośrodek wyżowy. Do Polski płynie cały czas masa powietrza polarnego kontynentalnego.

Pogoda na sobotę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w sobotę 22.04?

Pogoda na sobotę

Reklama

Zachmurzenie małe, lub jego brak. Jednak na wschodzie, sięgając aż Świętokrzyskiego zachmurzenie może wzrosnąć do dużego. Po południu na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz na krańcach południowych woj. Małopolskiego może zdarzyć się punktowy opad deszczu o charakterze konwekcyjnym. Poza tym padać nie będzie. Temperatura średnio od 15 do 19 lokalnie 20 / 21 stopni. Jedynie na południowym wschodzie i krańcach południowych zakres od 12 do 14 / 15 stopni. Wiatr słaby lub jego brak. Ciśnienie 1017 – 1019 hPa..

Co do niedzieli, to dowiecie się jutro, natomiast jak dobrze pamiętam, gdzieś jakieś lamenty widziałem, że jak przyjdzie weekend, to się pogoda popsuje. No i? Zweryfikujecie sami.

Nie jestem w stanie sobie przypomnieć, czy ktoś wrzucał prognozę, czy po prostu nastawienie niektórych było aż tak na „nie”.

Reklama

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama