Przejdź do treści

Pogoda na środę 13.10.2021

Pogoda na środę w skrócie…
Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu niemal w całej Polsce. Miejscami intensywne. Z mocniej wypiętrzonych chmur kłębiastych może spaść krupa śnieżna. W Tatrach pojawią się opady śniegu. Temperatury od 4 do 12 stopni Celsjusza. W wyższych partiach Tatr temperatury w granicach -5 stopni. Wiatr słaby.Reklama

Sytuacja synoptyczna

Przez kraj przesuwać będzie się front okluzji oraz front chłodny. Nad ranem front okluzji powinien opuścić już granicę Polski. Front chłodny będzie kontynuował swoją podróż na południowy wschód. Za tym frontem spływać będzie chłodniejsze powietrze w którym tworzyć się będą liczne komórki konwekcyjne przynoszące opady deszczu. Z bardziej wypiętrzonych chmur może padać krupa śnieżna. Warto mieć pod ręką aparat ponieważ mogą być to malownicze chmury.

Pogoda na środę

Pogoda na środę – Zachmurzenie i opady przelotne

W większości kraju zachmurzenie duże bądź całkowite. Możliwe przejaśnienia. W wielu miejscach wystąpią opady deszczu o charakterze konwekcyjnym. Będą przelotne i miejscami intensywne. Parasole przydadzą się niemal w całym kraju. Z bardziej wypiętrzonych chmur może padać krupa śnieżna. Warto mieć pod ręką aparat ponieważ mogą być to malownicze chmury.
Na uwagę zasługują szczególnie Tatry. Według modeli prognostycznych będą tam występowały opady śniegu lub opady mieszane..

Pogoda na środę

Reklama

Burze

W środę istnieje minimalne ryzyko wystąpienia pojedynczych wyładowań związanych z konwekcją wewnątrz masową.

Temperatura

Z pewnością można odczuć wymianę mas powietrza. Będzie nadal chłodno ale już nie powinno być mroźnych nocy w najbliższym czasie.

Nad ranem najchłodniej na wszystkich krańcach Polski (2 – 4 stopnie Celsjusza). W środkowej Polsce temperatury do 6 stopni.
W dzień cieplej na północnym zachodzie kraju – do 12°C. Na wschodzie 6 – 7 stopni Celsjusza. Na krańcach południowych 2 do 4 °C. Najzimniej w Tatrach do -5 stopni.

Reklama

Wiatr

Słaby. Maksymalne porywy do 30km/h.

Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ
Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com

Reklama