Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 06.07 i 07.07

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały

Witajcie najmilsi. Piękna sprawa z tym deszczem prawda? Jak mi się morda cieszyła, jak z nieba zaczęły padać krople i to takie większe. Później na kałużach pojawiły się bąble, które nieco wczesną młodością zapachniały. Oczywiście wiem, że nie padało wszędzie mimo prognoz, ale przy okazji opadów konwekcyjnych (szczególnie Podkarpacie), trzeba wiedzieć, że są one lokalne – LOKALNE, a jak jeszcze mało, to powtórzę – LOKALNE.

Pogoda na poniedziałek,

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się jeszcze na skraju niżu znad Ukrainy oraz w zasięgu pofalowanego frontu atmosferycznego, który jeszcze na wschodzie przynosi opady deszczu o charakterze ciągłym. Będzie on przesuwał się dalej na wschód i niebawem opuści nasz kraj. Od zachodu na chwilę dostaniemy się pod wpływ klina wyżowego, w którym dojdzie do adwekcji polarnomorskiej, chwiejnej masy powietrza. Doprowadzi ona pojawienia się lokalnej konwekcji. W rezultacie lokalnie spadnie deszcz i przejdą burze. Już jutro jednak od zachodu wejdzie kolejna strefa fronty atmosferycznego z opadami deszczu. Nadal będzie napływać polarnomorska masa powietrza.

Pogoda na środę

Zachmurzenie duże / całkowite przede wszystkim na wschodzie kraju. Lokalnie na zachodzie od rana również gdzieniegdzie całkowita czapa z chmur. Opady deszczu na wschodzie, które będą powoli opuszczały nasz kraj. Tymczasem w wielu miejscach po południu dojdzie do zainicjowania lokalnej konwekcji. Miejscami spadnie deszcz i pojawią się wyładowania atmosferyczne. Będzie na niebie malowniczo, więc może uda się Wam jakąś fajną fotkę 🙂. Temperatura rankiem od 14 do 18 stopni. W ciągu dnia od 20 do 24 lokalnie 25 stopni (no chyba, że spadnie deszczyk). Wiatr słaby, na wschodzie umiarkowany, zachodni i północnowschodni. Ciśnienie 1014 / 1019 hPa.

pogoda na, pogoda na

Pogoda na czwartek

Zachmurzenie duże / całkowite na zachodzie i południowym zachodzie. Jeszcze rano przejaśnienia od centrum po wschód. Opady deszczu ciągłe będą wędrować z zachodu na wschód. Będą one miały tendencje do zanikania. Na wchodzie jedynie przelotne opady, ale również zachmurzenie duże / całkowite po południu. Temperatury w opadzie w zakresie 15 / 18 stopni. Na wschodzie, południu, w centrum od 20 do 22 stopni. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowozachodni. Ciśnienie 1012 / 1016 hPa.

pogoda na, pogoda na

Pogoda na kolejne dni

Póki co stanowczego ocieplenia nie widać. Nadal przeważać będzie adwekcja powietrza polarnomorskiego. Temperatury do 24 / 25 stopni i przelotne opady deszczu. O upałach póki co możemy zapomnieć. Sytuacja baryczna nie pozwala, póki co na dłuższe, stabilniejsze prognozy.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.