Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 23 i 24 lutego 2022

Dzień dobry. No i jak? Chyba póki co nie jest tak źle z tym wiatrem? 🙂. Póki co najsilniej powiało w Goleniowie oraz Kołobrzegu, 68 / 74 km/h. Reszta kraju naprawdę w spokojnej aurze. Niż, który miał na przynieść niszczycielskie wiatry, szybko się wypełnił i zmniejszył znacząco gradient poziomy ciśnienia atmosferycznego. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy niekoniecznie ten silny wiatr lubią.

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w oddziaływaniu wędrującego frontu atmosferycznego, który obecnie znajduje się nad Mazowszem , Małopolską oraz Warmią i Mazurami. Strefa przesuwa się na wschód i po południu już powinna opuścić nasz kraj. Następnie dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Bałkanów, który powinien poprawić pogodę w kraju.

pogoda na środę

Pogoda na środę

Zachmurzenie duże / całkowite na przeważający obszarze kraju. Jeszcze w centrum oraz na południu i wschodzie zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu. Od zachodu nieco więcej przejaśnień z możliwością wystąpienia opadów o charakterze punktowym (lokalnie konwekcyjnym). Możliwe jest także pojawienie się więcej przejaśnień. Temperatura od 1 / 3 stopni na wschodzie przez 4 / 5 w centrum, na południu oraz na północy, do 6 / 8 na zachodzie. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, osiągający prędkość 70 / 90 km/h na krańcach Polski północnej, wiejący z północnego zachodu. Ciśnienie 1010 / 1023 hPa.

Nocą ze środy a czwartek miejscami, przy okazji rozpogodzeń możliwe są spadki temperatur poniżej zera.

pogoda na środę, pogoda na środę,czwartek

Pogoda na czwartek

Zachmurzenie umiarkowane i duże, szczególnie na wschodzie kraju i od rana także lokalnie w centrum. Pozostała część kraju w pięknej i słonecznej pogodzie. BĘDZIE BEZCHMURNIEEEEE!!! – Tak przynajmniej powinno być 😜. Obserwacja jednostek latających (również tych wojskowych, których jest dość sporo na polskim niebie) będzie jak najbardziej możliwa.

Wraz z upływem dnia rozpogodzi się gdzieś indziej i będzie naprawdę sporo słońca :)))). Wieczorem na zachodzie zaznaczy się wąska strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Temperatura od 2 / 4 stopni na wschodzie przez 5 / 6 na północy do 7 / 9 w centrum i na zachodzie Kto wie, czy nie będzie cieplej, szczególnie na południu 😉. Tam możliwe przekroczenie 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z maksymalną prędkością 50 km/h z południa. Ciśnienie 1006 / 1021 hPa.

Kolejne dni

Kolejne dni, to stopniowa poprawa pogodowy związana z wędrującym, umacniającym się wyżem barycznym, który będzie wędrował nad Europą. Poprawić on powinien znacznie pogodę w naszym kraju. Temperatury będą jednak jeszcze mocno przedwiosenne. Mega ocieplenia póki co nie widać.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet / TopMeteo / Windy.com /

Inne wiadomości.