Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 24.11.2021

Witajcie. Ostatnie dni zostały, do pojawienia się nad naszym krajem opadów wszelakiej maści. Najwięcej emocji budzą ewentualne, silniejsze opady śniegu. O tym, jak mi się uda, to później wrzucę modelowe wyliczenia.

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 24.11.2021

Reklama

Tymczasem po wczorajszych opadach śniegu m.in na Podlasiu nie ma śladu, jednak lekka pokrywa śnieżna niektórych ucieszyła, a innych zmartwiła. Obecnie mamy do czynienia z pogodą pochmurną, lokalnie deszczową oraz mglistą. Na szczęście jest powyżej zera więc chociaż tyle dobrego, że nie woda i wilgoć nie zamarzają. Aura przez następne dwa dni niewiele się zmieni. Dominować będą chmury oraz lokalnie niewielkie opady.

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Znajdujemy się pod wpływem klina wyżowego wyżu znad Rumunii, który powoli będzie się kierował nad terytorium Rosji. Jutro około południa od strony Skandynawii powinniśmy się dostać o objęcia płytkiej zatoki niskiego ciśnienia wędrującego płytkiego ośrodka niżowego. Nie jest wykluczone, że przyniesie on(a) punktowe opady deszczu. Odchodzący wyż, sprawić może, że nad Polską południową i południowo wschodnią mogą pojawić się przejaśnienia.

pogoda na środę, pogoda na środę,pogoda na czwartek

Pogoda na środę 24.11.2021r

Reklama

Zachmurzenie duże / całkowite w całym raju za wyjątkiem krańców południowym no i w górach. Miejscami lokalnie opady deszczu o charakterze słabym ewentualnie umiarkowanym. Będą one punktowe, więc gdzie spadnie deszcz, a gdzie mordki otuli jedynie wilgoć, to już zweryfikuje dzień.

Temperatura od 3 do 5 stopni na wschodzie i południu przez 6 / 7 na zachodzie do 8 / 9 na północnym zachodzie i północy. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, skręcający na południowozachodni. Ciśnienie 1019 / 1022 hPa.

pogoda na środę, pogoda na środę,pogoda na czwartek

Pogoda na czwartek – 25.11.2021

Poranek z możliwością wystąpienia przymrozków nie tylko przy gruncie, ale także na dwóch metrach. Przede wszystkim spowodowane będzie to wejściem niemal bezchmurnego nieba na południu, a następnie w centrum kraju. Ciepło szybko i skutecznie wypromieniuje i zrobi się „szronowo”. Północ kraju w chmurach od rana, a wraz z nimi przelotne, opady deszczu, tak jak ostatnio o charakterze punktowym. Wieczorem strefa przejaśnień sięgnąć powinna Mazowsza a może i nawet Podlasia.

Reklama

Temperatura od -1 / 2 stopni na północy i zachodzie do 3 / 5 w centrum i na wschodzie do 6 / 7 na południu (z uwagi na słoneczko). Wiatr słaby i umiarkowany wiejący z południa. Ciśnienie 1004 / 1008 hPa.

pogoda na środę, pogoda na środę,pogoda na czwartek

Pogoda na kolejne dni

Piątek, będzie kluczowym dniem, jeśli chodzi o te zbliżające się opady śniegu lub deszczu, bo to naprawdę jeszcze nie jest powiedziane — tu spadnie śnieg, a tu deszcz. Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, pojawi się komunikat / ostrzeżenie. Myślę, że mimo wszystko należy się przygotować na gorsze warunki drogowe, czas pokaże na jak trudne.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama