Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 27.10.2021

Pogoda na środę i czwartek. Mamy kolejny dzień 🙂. Niektórzy mają piękny i czysty wschód słońca, inni mają nieco mniej szczęścia. Dodatkowo w niektórych częściach Polski mamy poranny przymrozek, szczególnie na pogórzu. Najcieplej ponad 10 stopni nad samym morzem. Związane jest to z obecnością zachmurzenia. Przed nami dwa typy pogody. Na południu i w (południowa część) centrum ładnie z niewielką ilością chmur oraz na północy, gdzie zachmurzenie będzie raczej duże / całkowite z możliwością pojawienia się opadów deszczu lub mżawki. Przejaśnień także nie wykluczam. Rozlokowanie układów barycznych spowoduje napływ cieplejszej masy powietrza z południa kontynentu.

Pogoda na poniedziałek

Reklama

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w oddziaływaniu strefy mało-aktywnego frontu, który za chwilę opuści nasz kraj. Przez chwilę dominować będzie cyrkulacja zachodnia (strefowa), szczególnie na północy, po czym wiatr skręci na południowo zachodni i napłynie wspomniane ciepłe powietrze. Niestety obecność sporej ilości wilgoci sprawi, że na północy , północnym wschodzie oraz lokalnie na wschodzie zachmurzenie może przez cały dzień być duże / całkowite a słońce, jeśli się przebije, to jedynie na chwilę.

Pogoda na środę 27.10.2021r

Na przeważającym obszarze od rana zachmurzenie umiarkowane i duże. Szczególnie na północnym wschodzie i północy czapa z chmur z możliwością wystąpienia lokalnych mgieł / zamgleń i lokalnie w ciągu dnia może delikatnie popadać deszcz lub mżawka. Na południu kraju więcej przejaśnień a nawet w sporej części niemal bezchmurne niebo.

Temperatura od 8 / 10 stopni na północnym wschodzie przez 11 / 13 stopni na północy oraz w południowo wschodniej części kraju. 14 / 16 w centrum i na południu oraz 17 na południowym zachodzie.

Wiatr słaby na południu, umiarkowany na zachodzie i w centrum , silniejszy na północy osiągający 55 / 65 km/h wiejący z zachodu. Ciśnienie 1019 / 1025 hPa.

Reklama

Pogoda na czwartek 28.10.2021r

Południe, zachód oraz w centrum kraju zachmurzenie małe lub jego brak. Im dalej na północ tym zachmurzenie większe do całkowitego. Północ i północny wschód niemal bez szans na słońce. Od rana chmury także na Mazowszu. W miarę upływu dnia rozpogodzi się na Pomorzu a chmury pozostaną jedynie na Podlasiu oraz wschodniej części lubelskiego.

Temperatura od 8 / 12 stopni w strefie oddziaływania zachmurzenia do 13 / 16 w pozostałej części kraju. Najcieplej znów na południowym zachodzie i lokalnie na południu.

Wiatr słaby, chwilami umiarkowany z południa i południowego wschodu. Ciśnienie 1021 / 1025 hPa.

Grafika – DWD / Meteomodel / IMGW / ESTOFEX

Pisał: Jarosław Turała.

Zapraszamy na Fanpage „Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały.

Prognozy naszych partnerów

Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


Inne wiadomości.

Reklama