Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 27.10.2021

Pogoda na środę i czwartek. Mamy kolejny dzień 🙂. Niektórzy mają piękny i czysty wschód słońca, inni mają nieco mniej szczęścia. Dodatkowo w niektórych częściach Polski mamy poranny przymrozek, szczególnie na pogórzu. Najcieplej ponad 10 stopni nad samym morzem. Związane jest to z obecnością zachmurzenia. Przed nami dwa typy pogody. Na południu i w (południowa część) centrum ładnie z niewielką ilością chmur oraz na północy, gdzie zachmurzenie będzie raczej duże / całkowite z możliwością pojawienia się opadów deszczu lub mżawki. Przejaśnień także nie wykluczam. Rozlokowanie układów barycznych spowoduje napływ cieplejszej masy powietrza z południa kontynentu.

Pogoda na poniedziałek

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w oddziaływaniu strefy mało-aktywnego frontu, który za chwilę opuści nasz kraj. Przez chwilę dominować będzie cyrkulacja zachodnia (strefowa), szczególnie na północy, po czym wiatr skręci na południowo zachodni i napłynie wspomniane ciepłe powietrze. Niestety obecność sporej ilości wilgoci sprawi, że na północy , północnym wschodzie oraz lokalnie na wschodzie zachmurzenie może przez cały dzień być duże / całkowite a słońce, jeśli się przebije, to jedynie na chwilę.

pogoda, pogoda,prognoza,wiatr,pogoda na środę,pogoda na czwartek
Reklama

Pogoda na środę 27.10.2021r

Na przeważającym obszarze od rana zachmurzenie umiarkowane i duże. Szczególnie na północnym wschodzie i północy czapa z chmur z możliwością wystąpienia lokalnych mgieł / zamgleń i lokalnie w ciągu dnia może delikatnie popadać deszcz lub mżawka. Na południu kraju więcej przejaśnień a nawet w sporej części niemal bezchmurne niebo.

Temperatura od 8 / 10 stopni na północnym wschodzie przez 11 / 13 stopni na północy oraz w południowo wschodniej części kraju. 14 / 16 w centrum i na południu oraz 17 na południowym zachodzie.

Wiatr słaby na południu, umiarkowany na zachodzie i w centrum , silniejszy na północy osiągający 55 / 65 km/h wiejący z zachodu. Ciśnienie 1019 / 1025 hPa.

pogoda, pogoda,prognoza,wiatr,pogoda na środę,pogoda na czwartek

Pogoda na czwartek 28.10.2021r

Południe, zachód oraz w centrum kraju zachmurzenie małe lub jego brak. Im dalej na północ tym zachmurzenie większe do całkowitego. Północ i północny wschód niemal bez szans na słońce. Od rana chmury także na Mazowszu. W miarę upływu dnia rozpogodzi się na Pomorzu a chmury pozostaną jedynie na Podlasiu oraz wschodniej części lubelskiego.

Temperatura od 8 / 12 stopni w strefie oddziaływania zachmurzenia do 13 / 16 w pozostałej części kraju. Najcieplej znów na południowym zachodzie i lokalnie na południu.

Wiatr słaby, chwilami umiarkowany z południa i południowego wschodu. Ciśnienie 1021 / 1025 hPa.

Grafika – DWD / Meteomodel / IMGW / ESTOFEX

Pisał: Jarosław Turała.

Zapraszamy na Fanpage „Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały.

Reklama

Prognozy naszych partnerów

pogoda, pogoda,prognoza,wiatr,pogoda na środę,pogoda na czwartek

Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


pogoda, pogoda,prognoza,wiatr,pogoda na środę,pogoda na czwartek

Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


Inne wiadomości.

Reklama