Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. Jeszcze stabilna pogoda. Od piątku zmiany.

Środa wita w niektórych miejscach mgłami i zamgleniami. Nie mniej jednak słońca jest naprawdę sporo. Różnica w temperaturach dość spora. O godzinie 07:00Z najcieplej było w Świnoujściu, aż 15 stopni. Najchłodniej w Zakopanem, zaledwie 8 stopni. Dziś można śmiało powiedzieć, że będzie nudno w pogodzie, ale za to miłośnicy wyższych temperatur będą (powinni być) zachwyceni. Jutro także lokalnie się zachmurzy, ale na opady nie ma co liczyć.

Zapraszamy na profil Autora: https://www.facebook.com/meteoexpert

Reklama

Polska od kilku dni znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, na skraju ośrodka wyżowego znad Rosji, który przynosi w miarę słoneczną pogodę. Dokuczać mogą jedynie lokalne mgły oraz zamglenia. Do jutra sytuacja nie zmieni się. Nadal pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wspomnianego wcześniej wyżu. Na mapach 500 hPa widać obszar wyżowy praktycznie bez jakiegokolwiek przepływu. Nadal widać wyraźnie, że na wyższych wysokościach mamy do czynienia z adwekcją powietrza zwrotnikowego, natomiast niżej (również w warstwie granicznej) napływ powietrza kontynentalnego.

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Od rana sporo mgieł i zamgleń, które w ciągu dnia powinny dość szybko ustępować. Więcej chmur na północnym zachodzie i zachodzie. W drugiej części dnia także na północy, ale padać nigdzie nie powinno. Temperatura naprawdę przyjemna powinna wynosić od 23 do 26 lokalnie 27 stopni. Najchłodniej na Pomorzu Zachodnim, gdzie powinno być odpowiednio od 20 do 22 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowowschodni. Ciśnienie 1022 – 1027 hPa.


Pogoda na środę

Reklama

Zachmurzenie duże / całkowite na przeważającym obszarze kraju. W wielu miejscach opady deszczu, jeszcze miejscami o charakterze umiarkowanym / intensywnym. Najwięcej opadów o poranku na południu, w centrum oraz na północnym wschodzie. W ciągu dnia niewiele się zmieni. Na krańcach Polski wschodniej możliwe jest pojawienie się lokalnej konwekcji.

Pogoda na czwartek

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Znów o poranku można spodziewać się mgieł i zamgleń, ale powinno być ich znacznie mniej niż dziś. Następnie pogoda będzie – igielna – czyli nudna, słoneczna i pogodna. W ciągu dnia nieco więcej chmur na północy, zachodzie i północnym zachodzie, ale kompletnie bez opadów. Temperatura od 23 do 26 / 27 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowowschodni. Ciśnienie 1017 – 1025 hPa.

Kolejne dni

Kolejne dni podobne, chociaż zbliżając się do weekendu, do Polski zbliżą się chmury frontu atmosferycznego. Miejscami popada i zagrzmi.

Reklama

Autor: Jarosław Turała

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama