Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek. Prognoza Jarosława Turały. 01.3 i 02.3

Pogoda na środę i czwartek. Prognoza Jarosława Turały. 01.3 i 02.3

Reklama

Witam Was wszystkich w pierwszy dzień meteorologicznej wiosny, która potrwa, aż do 31 maja. Na termometrach o poranku w Łodzi oraz w Zakopanem poniżej -8 stopni. Najcieplej w Ustce; tam ponad 3 stopnie na plusie. Przeważa zachmurzenie małe, lub wcale go nie ma. W Lesku mamy do czynienia ze zjawiskiem marznącej mgły, ta więc warunki jazdy nie są do końca najlepsze.

Pogoda na środę i czwartek. Prognoza Jarosława Turały. 01.3 i 02.3

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska nadal znajduje się w oddziaływaniu klina wyżowego ośrodka znad Wysp Brytyjskich. Na północy Polski oddziałuje front atmosferyczny, który przynosi większe zachmurzenie. Na szczęście nie pada. Taka sytuacja pozostanie z nami do jutra, jedna z uwagi na większą koncentrację wilgoci w powietrzu zwiększy się zachmurzenie, a miejscami pojawią się mgły oraz zjawisko mżawki (również marznącej).

Pogoda na środę

Reklama

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy i północnym wschodzie duże i lokalnie całkowite. Lokalnie mgły i zamglenia oraz niewykluczone pojawienie się mżawki (w rejonach właśnie zwiększonego zachmurzenia). Gdzieś, gdzie słońce oczywiście bez opadów. Temperatura średnio od 1 do 4 stopni. Wiatr słaby, wiejący z różnych kierunków. Ciśnienie 1026 – 1027 hPa.

Pogoda na czwartek

Z uwagi na adwekcję wilgotniejszej masy powietrza przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mżawka i to lokalnie marznąca oraz mgły i zamglenia. Najwięcej słońca i wręcz czystego nieba na południu kraju. Nie jest wykluczone, że gdzieś indziej pojawią się również przejaśnienia, ale będą one marginalne. Na drogach ślisko (w miejscach występowania mgieł i ewentualnych opadów).

Temperatura od -3 / -1 stopni na Nizinie Szczecińskiej, przez 0 / 2 stopnie na północy i północnym wschodzie, w centrum i zachodzie przez 3 / 5 na południu i południowym zachodzie. Nie jest wykluczone, że na krańcach południowych temperatura sięgnie 6 / 8 stopni. Wiatr nadal słaby wiejący z różnych kierunków. Ciśnienie 1021 – 1023 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Reklama

No a kolejne dni, to przelotne opady śniegu, które wystąpią za sprawą bliskości ośrodka niskiego ciśnienia. Będzie on przemieszczał się nad Estonią, w kierunku Rosji. Wichury? Nie przewiduje.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama