Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek. Prognoza Jarosława Turały. 12.04 i 13.04

Pogoda na środę i czwartek. Prognoza Jarosława Turały. 12.04 i 13.04

Reklama

Za nami dzień z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Lokalnie mieliśmy do czynienia z opadem gradu. Tak było między innymi w woj. łódzkim, ale nie tylko. Zanim do Polski dotarł front atmosferyczny, było całkiem przyjemnie i ciepło. Zresztą, jak spojrzycie na temperatury maksymalne, to doskonale widać strefę przed oraz za frontową. Najbliższe dni, z pogodą przejściową. Czasem popada, a czasem wyjrzy słońce.

Pogoda na środę i czwartek. Prognoza Jarosława Turały. 12.04 i 13.04

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Obecnie Polska znajduje się pomiędzy dwoma ośrodkami niskiego ciśnienia. Jednym z nich jest niż czarnomorski, drugim jest niż u Wybrzeży Irlandii. Tymczasem nad Europą środkową mamy niewielki klin wyżowy, który sięgnąć powinien naszego kraju. Stąd lokalnie może pojawić się nieco więcej rozpogodzeń. Napływać będzie wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na środę

Reklama

Zachmurzenie duże / całkowite niemal w całej Polsce. Jedynie na krańcach zachodnich, północnowschodnich oraz północnozachodnich przejaśnienia, a nawet sporo słońca. Okresami gdzieniegdzie opady deszczu przelotne. W miarę upływu dnia przejaśnienia będą postępowały do centrum.

Na wschodzie kraju lokalnie pojawić się może konwekcja, więc nieco większe punktowe opady deszczu. Czy zagrzmi? Nie jest wykluczone. Na termometrach średnio od 11 do 13, w chwilach słonecznych 14 stopni. Tymczasem pod chmurami od 8 do 11 stopni. Wiatr słaby, na południu umiarkowany zachodni. Ciśnienie 1005 – 1009 hPa.

Pogoda na czwartek

Zachmurzenie umiarkowane / duże na przeważającym obszarze kraju. Przejaśnienia na południowym wschodzie, na Mazowszu oraz na północy. Od zachodu w głąb kraju będzie przemieszczała się strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu, które po południu powinny dotrzeć do centrum.

Reklama

Opady przelotne również możliwe są na Podlasiu. W drugiej części dnia umiarkowany chwilami mocniejszy opad w łódzkim oraz Kujawsko-Pomorskim. Padać będzie także na południu kraju. Temperatura od 7 – 10 stopni w strefie zachmurzenia większego, do 11 – 13 na zachodzie. Na wschodzie spodziewany zakres, to 13 – 15 a niewykluczone, że pojawi się 16-tka. Wiatr słaby, wiejący z różnych kierunków. Ciśnienie 1007 – 1009 hPa.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama