Przejdź do treści

Pogoda na środę okiem Jarosława Turały. 16.02.2022

Dzień dobry. Jeszcze dobrze nie rozgrzałem palców, a tu reklama na grzybicę pochwy. Jedno z drugim co prawda nie ma nic wspólnego, ale jakoś tak poczułem się nieswojo. Dobra.

Przed nami ostatni dzień spokoju, ale zanim Zdążycie się przestawić w tryb – Bania się, będę miał dla Was myślę dobrą wiadomość. Wydaje się, że jutrzejszy wiatr niszczycielsko powieje jedynie w konwekcji. Porywy niezwiązane z tym aspektem pogody najmocniejsze wydają się być na zachodzie i północy >100 km/h. Pozostały obszar to zakres 65 / 90 km/h, ale te maksymalne możliwe są marginalnie. Zobaczymy, co przyniesie ostrzeżenie / alert, bo co o rodzaju, nie podjąłem jeszcze decyzji. Zapraszam więc na prognozę na środę.

Reklama

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska dostała się pod wpływ pola obniżonego ciśnienia związanego z obecnością ośrodka niskiego ciśnienia przesuwającego się nad Morzem Północnym. Do naszego kraju dotrze dziś front atmosferyczny, który przyniesie opady, przede wszystkim deszczu.

pogoda na środę, pogoda na środę

Pogoda na środę

Na ogół zachmurzenie umiarkowane i duże, chociaż na wschodzie, w centrum oraz na południowym zachodzie możliwe są poranne i przedpołudniowe chwile ze słońcem. Północ kraju już w chmurach i opadach deszczu, które prawdopodobnie pozostaną tam już do końca dnia. Opady są również możliwe w Małopolsce oraz na Podkarpaciu (poranek / przed południe) Oczywiście trzeba się liczyć z przerwami w opadach.

Po południu na zachodzie również opady, które będą powoli przesuwały się w głąb kraju. Strefa obejmie także południe. Do wieczora opady powinny już dotrzeć do centrum a nawet do Mazowsza kierując się dalej na wschód. Temperatura od 3 / 5 stopni strefie Polski północnej przez 6 / 8 na przeważającym obszarze kraju do nawet 9 / 10 stopni na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby, powoli będzie się wzmagał i osiągnie prędkość w porywach do 35 / 45 km/h i będzie wiał z południa. Ciśnienie będzie spadać i wyniesie 997 / 1012 hPa.

pogoda na środę, pogoda na środę
Reklama

Kolejne dni

Tak jak wspomniałem we wczorajszym wpisie, pogoda na czwartek się nie pojawi ze względu na wydane (ostrzeżenie / alert). Możecie być Pewni, że powieje, popada i zagrzmi. Przez chwilę nawet na termometrach nawet 12 / 13 stopi (bardzo wczesny poranek na zachodzie i południu). Później temperatura wróci do wartości 5 / 8 stopni. Pamiętajcie – NIE BOIMY SIĘ, BO JESTEŚMY RAZEM !!!

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet / TopMeteo / Windy.com /

Inne wiadomości.

Reklama