Przejdź do treści

Pogoda na Sylwestra 2021 oraz Nowy Rok wg. Jarosława Turały

Pogoda na Sylwestra 2021 – czas na prognozę. Dlaczego zdecydowałem się na napisanie prognozy dziś? Jutro udaje się wcześniej do pracy, więc na analizę nie będzie czasu. Poza tym Będziecie mogli się idealnie przygotować na wyjście na balkon lub do ogrodu o północy, bez obaw o pogodową niespodziankę. Zapraszam więc do zapoznania się z prognozą pogody na 31.12.2021r / 1.01.2022r.

Pogoda na Sylwestra 2021

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Widać wyraźnie nad Europą Zachodnią dobrze usytuowany układ Omega, który przynosi napływ, czyli adwekcję ciepłych mas powietrza. Spowodowane jest to obecnością układu wysokiego ciśnienia nad południowozachodnią Europą. Wydawać by się mogło, że nic nam przecież nie grozi, ale na północy kontynentu dominują układy niskiego ciśnienia. Fart i fakt tak chcą, że przez nasz kraj przechodzić będzie szybszy przepływ powietrza w środkowej troposferze. Widzę również dość wyraźnie, że akurat w sylwestrowy dzień dostaniemy się w oddziaływanie frontu atmosferycznego z opadami deszczu i postępującym dalszym ociepleniem. Następnie po ciepłym froncie pojawi się front chłodny — Nowy Rok raczej z czapą chmur, przelotnymi opadami z uwaga — postępującym ochłodzeniem.

Pogoda na Sylwestra 2021, Pogoda na Sylwestra 2021

31.12.2021r – Pogoda na Sylwestra 2021

Reklama

Zachmurzenie duże / całkowite nad całym obszarem kraju. Niewielkie przejaśnienia możliwe są na krańcach zachodnich. Poza zachodem rano opady deszczu od północy przez centrum wędrujące dalej na wschód. Do południa szeroka strefa opadów deszczu obejmie całą wschodnią granicę. Jednocześnie w całej linii północnej Polski zacznie oddziaływać front chłodny, który przyniesie również opady deszczu, powoli przesuwające się w kierunku południa kraju. Temperatura od 3 / 5 stopni na południowym wschodzie, 6 / 8 stopni na północnym wschodzie kraju przez 9 / 11 w centrum oraz na północy do 12 / 14 na zachodzie i lokalnie na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny wiejący z zachodu z prędkością około 40 / 45 km/h, nad morzem do 60 km/h. Ciśnienie 1007 / 1015 hPa.

Pogoda na Sylwestra 2021, Pogoda na Sylwestra 2021

NOC 31.12 / 1.01.2021r

Zachmurzenie nie ma znaczenia 😃. Opady deszczu poza północą kraju wszędzie. Chwilami opady o charakterze umiarkowanym. Noc najbardziej mokra od centrum w kierunku południowym. Nad ranem lokalnie na Pomorzu opady przelotne o charakterze umiarkowanym. Temperatura niczym w dzień, a to będzie spowodowane właśnie obecnością zachmurzenia. Najchłodniej na Podlasiu, bo zaledwie 4 / 5 stopni. przez 6 / 8 na wschodzie oraz północy, do 9 / 11 w centrum, na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, zachodni skręcający na północnozachodni. Ciśnienie 1006 / 1016 hPa.

1.01.2022 – NOWY ROK

Większość z Was poranek zapewne nie będzie interesował, ale dla ludzi, którzy mimo wszystko otworzą oczęta o poranku — Zachmurzenie duże / całkowite. Szanse na przejaśnienia raczej marginalne. Opady deszczu przede wszystkim na zachodzie i południowym zachodzie kraju. W miarę upływu dnia zmienić się powinien jedynie charakter opadów. Będzie on występował lokalnie, mając charakter konwekcyjny (niewielkoskalowy). Wody z nieba należy się spodziewać niemal wszędzie. Od północnego wschodu zacznie do Polski docierać adwekcja chłodu. W związku z tym od 1 / 3 stopni właśnie na północnym wschodzie oraz północy, przez 4 / 7 w centrum do 8 / 12 na południu i południowym zachodzie / wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno zachodni, osiągający prędkość do 50 km/h. Ciśnienie 1015 / 1023 hPa.

Pogoda na Sylwestra 2021, Pogoda na Sylwestra 2021
Reklama

Pogoda na Sylwestra 2021

Wiadomości

Reklama