Przejdź do treści

Pogoda na Sylwestra 2021. Silne ocieplenie do 12 stopni Celsjusza i opady deszczu.

Ostatni mroźny epizod w tym roku dobiega końca. Od zachodu postępuje ocieplenie, które w najbliższych godzinach obejmie swoim zasięgiem już całą Polskę. W Sylwestra temperatury poszybują do 12 stopni Celsjusza. Nie obędzie się bez opadów.

Pogoda na Sylwestra 2021 – Temperatury do 12 stopni Celsjusza.

Reklama

Odwilż postępuje. Do 31 grudnia w całym kraju mróz ustąpi temperaturom dodatnim. W Sylwestra, 31 grudnia 2021 roku prognozuje się w całym kraju temperatury wręcz wiosenne. Na zachodzie Polski słupki rtęci wzrosną do 12 stopni Celsjusza. W centrum kraju 11 – 9 stopni Celsjusza. Najchłodniej na krańcach wschodnich: 6 stopni Celsjusza.

Pogoda na Sylwestra 2021

Noc sylwestrowa bez większych zmian. Napływ ciepłej masy powietrza utrzyma wysokie temperatury. Od 11 stopni Celsjusza na zachodzie do 6 stopni Celsjusza na wschodzie.

Reklama

W Nowy Rok nastąpi powolne wypieranie ciepłej masy powietrza, poczynając od północy Polski. Tam temperatury oscylować będą w granicach 4 stopni Celsjusza. Cieplej na południu – do 10 stopni Celsjusza.

Pogoda na Sylwestra 2021 – Opady

Modele numeryczne dość jednoznacznie wskazują na strefę umiarkowanych i silnych opadów deszczu, która wkroczy do nas 31 grudnia w godzinach porannych. Strefa ta przemieszczać ma się z północnego wschodu na południowy zachód. Do wieczora obejmie już większość kraju.

Pogoda na Sylwestra 2021, Pogoda na Sylwestra 2021

W noc sylwestrową opady deszczu będą przemieszczać się na południowy wschód. W godzinach porannych obejmować będą południe kraju. Opady powinny opuścić terytorium Polski w sobotę po południu.

Pogoda na Sylwestra 2021, Pogoda na Sylwestra 2021
Reklama

Aktualne mapy pogody

Źródło map: WXCharts

Reklama