Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek, sobotę i niedzielę?

Pogoda na weekend? Sprawdźmy.

Witajcie. Przed nami kolejny weekend. Tym razem powinien upłynąć on pod znakiem sporej ilości słońca i niższych temperatur. Dlatego przez najbliższe dni należy korzystać z dobrodziejstwa słonecznych chwil.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w zasięgu frontu atmosferycznego, który położony jest niemal równoleźnikowo. W ciągu dnia odsunie się on na południowy wschód kontynentu, wpuszczając płytki front chłodny, za którym napłynie nieco „ostrzejsza” masa powietrza polarnomorskiego. W sobotę i niedzielę od południowego zachodu Europy dostaniemy się pod wpływem wyżu, który będzie wędrował sobie południowa częścią Polski, przynosząc poprawę pogody.

pogoda na weekend, pogoda na weekend,jaka pogoda,piątek,sobotę,niedzielę

Pogoda na piątek

Zachmurzenie duże / całkowite nad całą Polską. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem niemal wszędzie, gdyż będą one przesuwały się z zachodu na wschód. Na Pomorzu opady również o charakterze punktowym / konwekcyjnym. W drugiej części dnia opady przyjmą charakter punktowy.

Nie jest wykluczone pojawienie się gdzieś krupy śnieżnej i samego śniegu. Jest również szansa na więcej słońca. Temperatura od 4 / 7 stopni na południu i południowym wschodzie przez 2 / 4 nad większością regionów do 1 / 3 na zachodzie i północnym zachodzie. Na krańcach południowych (pogórze) od 0 do 2 stopni. W górach lekki mróz do -6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie 1016 / 1021 hPa.

Pogoda na sobotę

Zachmurzenie małe i umiarkowane przede wszystkim nad Polską północną. Tam sporo słońca. W miarę upływu dnia, sporo słońca na zachodzie oraz w centrum. Na południu jeszcze zachmurzenie większe i przelotne opady śniegu lub marznącego deszczu, który gdzieniegdzie może wywołać gołoledź. Spaść może krupa śnieżna. Do popołudnia powinno się wszędzie rozpogodzić, a na niebie zagości słońce. Temperatura średnio od 0 do 3 stopni. W górach do -9. Na pogórzu do -2 stopni. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, południowozachodni . Ciśnienie 1029 / 1034 hPa.

pogoda na weekend, pogoda na weekend,jaka pogoda,piątek,sobotę,niedzielę

Pogoda na niedzielę

Piękna słoneczna i rześka pogoda przez cały dzień, wszędzie sporo słońca, spokój i cisza. Nic tylko korzystać. Temperatura od 1 / 3 stopni na wschodzie przez 4 / 6 w centrum, na południu, północy oraz na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy silniejszy, osiągający prędkość 50 km/h z kierunku południowego. Ciśnienie 1016 / 1027 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni, to jeszcze w poniedziałek sporo słońca, a od wtorku znów wędrówka frontów atmosferycznych z lokalnymi opadami.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.