Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek, sobotę i niedzielę?

Pogoda na weekend? Sprawdźmy.

Witajcie. Przed nami kolejny weekend. Tym razem powinien upłynąć on pod znakiem sporej ilości słońca i niższych temperatur. Dlatego przez najbliższe dni należy korzystać z dobrodziejstwa słonecznych chwil.

Reklama

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w zasięgu frontu atmosferycznego, który położony jest niemal równoleźnikowo. W ciągu dnia odsunie się on na południowy wschód kontynentu, wpuszczając płytki front chłodny, za którym napłynie nieco „ostrzejsza” masa powietrza polarnomorskiego. W sobotę i niedzielę od południowego zachodu Europy dostaniemy się pod wpływem wyżu, który będzie wędrował sobie południowa częścią Polski, przynosząc poprawę pogody.

Pogoda na piątek

Zachmurzenie duże / całkowite nad całą Polską. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem niemal wszędzie, gdyż będą one przesuwały się z zachodu na wschód. Na Pomorzu opady również o charakterze punktowym / konwekcyjnym. W drugiej części dnia opady przyjmą charakter punktowy.

Nie jest wykluczone pojawienie się gdzieś krupy śnieżnej i samego śniegu. Jest również szansa na więcej słońca. Temperatura od 4 / 7 stopni na południu i południowym wschodzie przez 2 / 4 nad większością regionów do 1 / 3 na zachodzie i północnym zachodzie. Na krańcach południowych (pogórze) od 0 do 2 stopni. W górach lekki mróz do -6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie 1016 / 1021 hPa.

Reklama

Pogoda na sobotę

Zachmurzenie małe i umiarkowane przede wszystkim nad Polską północną. Tam sporo słońca. W miarę upływu dnia, sporo słońca na zachodzie oraz w centrum. Na południu jeszcze zachmurzenie większe i przelotne opady śniegu lub marznącego deszczu, który gdzieniegdzie może wywołać gołoledź. Spaść może krupa śnieżna. Do popołudnia powinno się wszędzie rozpogodzić, a na niebie zagości słońce. Temperatura średnio od 0 do 3 stopni. W górach do -9. Na pogórzu do -2 stopni. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, południowozachodni . Ciśnienie 1029 / 1034 hPa.

Pogoda na niedzielę

Piękna słoneczna i rześka pogoda przez cały dzień, wszędzie sporo słońca, spokój i cisza. Nic tylko korzystać. Temperatura od 1 / 3 stopni na wschodzie przez 4 / 6 w centrum, na południu, północy oraz na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy silniejszy, osiągający prędkość 50 km/h z kierunku południowego. Ciśnienie 1016 / 1027 hPa.

Reklama

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni, to jeszcze w poniedziałek sporo słońca, a od wtorku znów wędrówka frontów atmosferycznych z lokalnymi opadami.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama