Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. 29.10.2021

Dzień dobry. Przede mną i przed Wami długi weekend związany z dniem Wszystkich Świętych. Pogoda za oknem poza częścią północno wschodnią – IGŁA – Ciepło, przyjemnie i prawie nie jak koniec października. Kolejne dni niewiele się zmienią. Nadal powinno być pogodnie, ciepło.

Pogoda na poniedziałek

Reklama

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska nadal znajduje się pod działaniem wyżu znad Ukrainy, który powoli przesuwa się nad Rosję. Drugi znaczący wyż przemieszczać się będzie nad Słowację i Czechy. Z każdym dniem wyże będą słabnąc, więc oczy powinny być skierowane na zachód kontynentu, gdzie dominują ośrodki niżowe. Układ wyżowy nieco psuje im zabawę i nie wpuszcza ich do środkowej Europy. W pierwszych dniach następnego miesiąca sytuacja ta ulegnie zmianie.

pogoda, pogoda,prognoza,weekend,pogoda na weekend

Pogoda na piątek 29.10.2021r

Poza lokalnymi porannymi mgłami i zamgleniami, które mogą wystąpić na Podlasiu oraz Suwalszczyźnie, wszędzie bezchmurnie. Mogą co prawda wystąpić jakieś pojedyncze chmury cirrus, ale nie będą one miały wpływu na pogodę.

Opadów nie przewiduje się. Temperatura bardzo przyjemna, no może poza wschodnią częścią Podlasia, gdzie zaledwie 7/10 stopni, przez 11 / 14 na przeważającym obszarze, do 15/17 na południu i południowym zachodzie. Nie jest wykluczone, że gdzieś właśnie na południu termometry pokażą 18 /19 a może i 20 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany w górach oraz w Kotlinie Kłodzkiej porywy do 80 km/h z kierunku południowego. Ciśnienie 1014/1020 hPa i będzie się lekko wahać.

pogoda, pogoda,prognoza,weekend,pogoda na weekend

Reklama

Pogoda na sobotę 30.10.2021r

Kolejny dzień z zachmurzeniem małym, lub jego całkowitym brakiem. Opadów także nie przewiduje się. Na zachodzie cirrus może nieco gęstnieć i powodować zjawiska optyczne.

Od 11 / 13 stopni nad morzem do 14 / 17 w pozostałej części kraju. Znów na południu niewykluczone 18 / 19 stopni. Wiatr nadal umiarkowany, na pogórzu i w górach oraz Kotlinie Kłodzkiej silniejszy, osiągający prędkość 60 / 75 km/h z kierunku południowego. Ciśnienie 1012 / 1018 hPa i będzie powoli spadać.

Pogoda na niedzielę 31.10.2021r

Zachmurzenie małe lub jego brak. Na zachodzie w miarę upływu dnia na niebie pojawią się gęstsze chmury, ale słońca będzie tak czy siak sporo. Opadów nie przewiduje.

Temperatury nadal fajne. Od 12 / 14 na północy przez 15 / 17 w pozostałej części kraju. Na południu do 18 stopni.

Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, wiejący z południa.

Ciśnienie 1011 / 1017 hPa i będzie nadal powoli spadać.

Reklama

Kolejne dni

Widzicie więc, że póki co sucho i pogoda sprzyjać będzie wyjazdom na groby najbliższych. Co więcej prawdopodobnie będzie ona łaskawa także w dzień Wszystkich Świętych, chociaż na zachodzie może się po południu zachmurzyć i popadać. Zobaczymy. Już jutro prognoza pogody (właściwa) na dzień 1-go listopada. Pamiętajcie – korzystajcie ze słonka 😉

Grafika – DWD / Meteomodel / IMGW / ESTOFEX

Pisał: Jarosław Turała.

Zapraszamy na Fanpage „Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały.

Prognozy naszych partnerów

pogoda, pogoda,prognoza,weekend,pogoda na weekend

Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


pogoda, pogoda,prognoza,weekend,pogoda na weekend

Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


Inne wiadomości.

Reklama