Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 06.11.2022?

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 06.11.2022?

Reklama

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska nadal znajduje się w obszarze oddziaływania lekko zafalowanego frontu atmosferycznego, który przynosi opady deszczu (chwilami mocniejsze). Od południowego zachodu jednak zaczniemy dostawać się pod wpływ klina wyżowego, ośrodka wysokiego ciśnienia przesuwającego się nad Węgrami.

Ów klin przyniesie nam poprawę pogody – dosłownie – Chwilową i nie wszędzie, gdyż wyż przesunie się dalej na wschód, a i wilgoci będzie naprawdę sporo. Polska od początku przyszłego tygodnia dostanie się w strefę troszeczkę szybkiego przepływu i prawdopodobnym uruchomieniem cyrkulacji strefowej. Temperatury? Jesienne z możliwością pojedynczego „wyskoku”.

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 06.11.2022?

Pogoda w niedzielę

Zachmurzenie duże / całkowite na przeważającym obszarze kraju. Od zachodu jednak powoli będzie wchodziła strefa mniejszego zachmurzenia. Już od rana na Dolnym Śląsku oraz w Lubuskim większy kawałek czystego nieba. Opady deszczu zanikające na wschodzie, południowym wschodzie oraz południu – Małopolska. Po południu rozpogodzi się na północy oraz zachodzie.

Więcej przejaśnień w centrum oraz na południu. Z uwagi na dość sporą koncentrację wilgoci, może się okazać, że oprócz w/w regionów słońca może nie być wcale. Temperatura od 4 / 7 stopni na Warmii, Mazurach, Kujawach, północnej części Mazowsza przez 7 / 9 na wschodzie, Pomorzu, południu oraz zachodzie. Najwyższa temperatura 10 / 11 stopni dosłownie na krańcach woj. Lubuskiego. Wiatr słaby na południowym wschodzie (obecność wyżu), Na zachodzie i północy umiarkowany, południowy, osiągający w porywie 50 / 55 km/h – niestety będzie on nieco zwiększał uczucie chłodu 🙁. Ciśnienie 1015 – 1020 hPa.

Opracował: Jarosław Turała


Reklama

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama