Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 17.09?

Pogoda na weekend? Sprawdźmy.

Reklama

Dzień dobry w niedzielę.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska nadal znajduje się w obszarze pola wysokiego ciśnienia w związku z oddziaływaniem ośrodka antycyklonalnego nad Rosją, który będzie przemieszczał się niemrawo w kierunku Ukrainy. Drugi ośrodek wyżowy przemieszczał się będzie znad Niemiec w kierunku Rumunii. To głównie od ich położenia zależy, czy i ile więcej wilgoci zostanie do Polski zaciągnięte znad basenu Morza Czarnego.

Pogoda na weekend – Pogoda na niedzielę

Reklama

Zachmurzenie małe i umiarkowane od rana. Najwięcej chmur w Małopolsce oraz miejscami nad Podkarpaciu. Zachmurzenie pojawi się także na Pomorzu Zachodnim. W ciągu dnia wzrost zachmurzenia na wschodzie oraz w centrum. Przelotne, symboliczne opady deszczu o charakterze konwekcyjnym możliwe są na Podkarpaciu, w Małopolsce, w południowej części Mazowsza oraz na ziemi łódzkiej. Naprawdę uwierzcie mi, że jeśli w ogóle się pojawią te opady, będą punktowe, ale intensywne. Na pozostałym obszarze, padać nie powinno. Temperatura nad samym morzem od 20 do 23 stopni, pozostała część kraju może liczyć na zakresy między 22 a 24 lokalnie 25 stopni. Na pogórzu również na termometrach od 19 do 22 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowowschodni. Ciśnienie 1016 – 1022 hPa.

YouTube player

Kolejne dni?

Jutro kolejny pogodny i naprawdę bardzo ciepły dzień. We wtorek prawdopodobnie ochłodzenie z możliwością wystąpienia zjawisk burzowych, po czym znów powinno zrobić się nieco cieplej.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama