Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 29.10?

Witajcie najmilsi. Szybka prognoza na niedzielę, „między wierszami”.

Reklama

Nad Europą mamy tak rozlokowane układy baryczne, że nad Polską widać „strefę” siodła barycznego. Jest to obszar pomiędzy dwoma wyżami i niżami położonymi naprzeciwko siebie. Dodać należy, że jest to obszar o znikomym przepływie powietrza, a watr występujący, wieje z różnych kierunków. Dodatkowo można napisać, że zapodział się jakiś niewinny froncik, który lekko sobie faluje nad Europą. Przynosi on opady deszczu przede wszystkim w Polsce zachodniej. Jutro niewielka zmiana…..na lepsze? Oczywiście.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Już jutro zaczniemy dostawać się w obszar długiej fali górnej, w widocznym żwawszym przepływem w środkowej troposferze. Nie tylko tam zresztą. Prąd strumieniowy również odwiedzi nasz kraj. Zostanie on lekko wypchnięty na północ, a to oznacza nieco „skuteczniejszą” adwekcję ciepła z południowego zachodu kontynentu. Prawdopodobnie muśnie nas ciepły wycinek frontu, po przejściu którego dostaniemy się w ciepły sektor. Napłynie zatem cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 29.10?, Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 29.10?

Pogoda na weekend – Pogoda na niedzielę

Reklama

Zachmurzenie umiarkowane i duże na północy i zachodzie kraju. W pozostałej części zachmurzenie małe, umiarkowane i całkiem sporo słońca. Od rana przelotne, punktowe opady na Kujawach, Mazowszu oraz Podlasiu i Lubelszczyźnie. Deszcz niewykluczony także na krańcach Podkarpacia. W ciągu dnia od zachodniej części powinna wejść strefa frontu z opadami deszczu. Będzie ona się przemieszczała znad woj. Lubuskiego / Dolnośląskiego w kierunku północno wschodnim. Do wieczora powinna osiągnąć strefę północno – wschodnią część kraju. Na południu, wschodzie oraz w centrum dość sporo słońca. Na termometrach od 2 – 4 stopni na krańcach północno wschodnich przez 5 – 9 w pasie nadmorskim. Od 8 do 12 stopni na Kujawach oraz w północnej Wielkopolsce. Najcieplej w centrum oraz na południu; od 13 do 16 stopni. Kto wie, czy nie będzie więcej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W górach silniejszy, halny. Ciśnienie 998 – 1011 hPa.

Kolejne dni?

Poniedziałek równie ciepły….Cały czas rzucam oczami w komputer, by wyłuskać spodziewane wichury 5-6.11, ale choćbym nie wiem jak tymi patrzałami rzucał, to nie widzę takiego scenariusza….

Opracował: Jarosław Turała


Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama