Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę?

Pogoda na weekend? Sprawdźmy.

Dzień dobry najmilsi. Mamy można powiedzieć piękną niedzielę. Jedynie na północnym zachodzie nieco więcej chmur, co obrazuje nam zdjęcie satelitarne. Strefa będzie przemieszczać się dalej na wschód, ale czy przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe? Sprawdźmy to.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się na skraju ośrodka wysokiego ciśnienia, który położony jest nad Austrią, jednak przez Polskę będzie przemieszczał się mało-aktywny front atmosferyczny, który będzie ulegał stałej degradacji. Przed frontem znana już wam linia zbieżności w dolnej troposferze. Co ciekawe. Degradacja frontu sprawi, że wcale się tak chłodniej nie zrobi….

Reklama

Pogoda na weekend – Pogoda na niedzielę

Od rana na ogół zachmurzenie małe lub jego brak. Zachmurzy się nieco na zachodzie i północnym zachodzie. Początek dnia, to także nieco większe zachmurzenie i zanikające opady w woj. Lubelskim. Na ogół można powiedzieć, że będzie niemal bezchmurnie. W ciągu dnia strefa frontu będzie przemieszczać się w kierunku wschodnim. Co ciekawe front będzie powoli się degradował. Moim skromnym zdaniem dziś mimo tego frontu opadów nie powinno być wiele. Oczywiście punktowa konwekcja się zdarzy i to przede wszystkim na Kujawach, Pomorzu Zachodnim oraz we wschodniej części kraju. Gdzie konkretnie i z jaką silą wystąpią? Trudno oszacować. Może się zdarzyć, że kompletnie nic nie będzie, ale nie jest powiedziane, że nie pojawi się jakaś dobrze uwodniona komórka. Trzeba obserwować. Do końca dnia niewiele się zmieni. Gdzieniegdzie przelotne opady z możliwością pojawienia się wyładowań atmosferycznych. Temperatura średnio od 28 do 31 stopni. Jedynie w pasie linii brzegowej od 22 do 25 stopni. Wysoko w górach także około 15-20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północnozachodni i północny. Ciśnienie 1017 – 1021 hPa.

Kolejne dni?

Kolejne dni chłodniejsze z symbolicznymi opadami.

Opracował: Jarosław Turała


Reklama

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama