Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek i sobotę? 09-10.06

Pogoda na weekend? Sprawdźmy.

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS

Reklama

Przed nami kolejny dzień ze słońcem, ale również z opadami deszczu i burzami, które mogą lokalnie być intensywne. Szczególnie na południu kraju. Nadal na północy pogodnie i wręcz upalnie, chociaż, jak teraz patrzę, to szansa na deszczyk, gdzieniegdzie też jest.

pogoda na weekend, pogoda na weekend

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska nadal znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem skandynawskim. Tymczasem na południu kraju oddziaływuje nieco większa porcja wilgoci oraz bardzo płytki niż, który również nie jest bez znaczenia pompując do Polski bardziej wilgotne powietrze o zwiększonych cechach chwiejnych. Nadal napływać będzie powietrze pochodzenia polarnego-morskiego.

Pogoda na piątek

Reklama

Zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Na południu kraju już od rana sporo chmur i opady deszczu. Również na południu województwa Zachodniopomorskiego oraz Pomorskiego nie wyklucza się wykwitów konwekcyjnych i porannych opadów. W ciągu dnia przede wszystkim na południu kraju a później także w centrum zachmurzy się i pojawią się dość wydajne opady oraz burze. Nie jest wykluczone pojawienie się paru struktur o cechach superkomórki z możliwością wystąpienia opadów gradu.

Nie wykluczam także pojawienia się podtopień i zalań. Wieczorem opady oraz burze lokalnie w całym kraju. Temperatura od 17 – 21 stopni na południu przez 22 – 25 na Lubelszczyźnie do 26 – 29 w północnej części kraju. Znów obstawiam, że pojawi się 30 stopni na termometrach. Wiatr słaby i umiarkowany, szczególnie w czasie burz nieco silniejszy wiejący ze wschodu. Ciśnienie 1015 – 1019 hPa.

YouTube player

Pogoda na weekend – Pogoda na sobotę

Poza północną częścią kraju, gdzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, dominować będzie zachmurzenie duże / całkowite. Już od rana opady deszczu z w centrum oraz na Pomorzu. W miarę upływu dnia na niebie więcej chmur kłębiastych i w wielu miejscach kraju spadnie deszcz oraz przejdą burze, podczas których może padać mocno.

Reklama

Niewykluczone opady gradu oraz silniejszy wiatr. Po południu i wieczorem na północy nadal sporo słońca, na południu i w centrum (wliczając zachód i wschód) sporo chmur i przelotnych opadów. Temperatura na przeważającym obszarze od 20 do 24 stopni. Tam, gdzie opady, może być chłodniej. Najcieplej na zachodzie od 23 do 27 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z północnego wschodu. Ciśnienie 1011 – 1023 hPa.

Co dalej?

Niedziela ze sporą ilością słońca i temperaturami z zakresu 20 – 23 stopni.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama