Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek i sobotę? 14-15.07

Pogoda na weekend? Sprawdźmy.

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS

Reklama

Wczoraj to się jednak co nieco działo 😉. Tak, to było wczoraj 😉, a dziś już mamy piątek, więc dla niektórych ostatni dzień pracy, a później…..aż się boję zapytać. Nie zapominam również o tych, którzy już odpoczywają sobie gdzieś „Tam” i „tam”.

Przed nami okras z wyższymi temperaturami, sięgającymi lokalnie nawet 34-35 stopni. Wiemy oczywiście, że w miastach może być więcej we wszechobecnej betonozie. Na szczęście mam dość dobrą wiadomość, dla tych, którzy nie lubią (również ze względów zdrowotnych) takich temperatur wysokich – napływ zwrotnikowej masy powietrza nie będzie trwał długo. Najcieplej wydaje się powinno być w niedzielę.

pogoda, pogoda,weekend

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Polska po ustąpieniu frontu atmosferycznego dostaje się powoli dostaje się pod wpływ pola wysokiego ciśnienia , który wędruje nad Austrią w kierunku Morza Czarnego. Ogólnie nawet na mapach wysokości troposfery 500 hPa widać wyraźnie, że nasz kraj dostaje się pod wpływ osi klina wyżowego w polu geopotencjału. Dziś jeszcze dostajemy się pod wpływ masy powietrza polarnej, morskiej. Jutro, gdy ośrodek wysokiego ciśnienia przemieści się na wschód kontynentu do Polski za południowego zachodu zacznie napływać gorąca masa powietrza zwrotnikowego.

Pogoda na piątek

Zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. W ciągu dnia na północy oraz południowym zachodzie oraz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu może się nieco mocniej zachmurzyć i punktowo naprawdę popadać. Na wschodzie i północnym wschodzie niewykluczone wyładowania atmosferyczne. Nad resztą kraju do końca dnia w miarę pogodnie i opadów się nie przewiduje. Temperatura średnio od 24 do 28 stopni. Najchłodniej w województwach północnych, gdzie będzie od 22 do 24 stopni. Najcieplej na zachodzie i lokalnie w centrum, gdzie będzie nawet 27 a kto wie, czy nie 28 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północnozachodni i zachodni. Ciśnienie 1016 – 1018 hPa.

YouTube player

Pogoda na weekend – Pogoda na sobotę

Zachmurzenie małe, lub jego brak. Opadów się nie przewiduje. Na północnym wschodzie może się delikatnie mocniej zachmurzyć, ale tak jak wspomniałem padać nie nigdzie nie będzie. Temperatura nad większością regionów od 26 do 28 stopni. Najcieplej ba zachodzie i południowym zachodzie od 29 do 32 stopni. Nie wykluczam, że maksymalna wartość może zostać przekroczona. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie 1009 – 1017 hPa.

Co dalej?

Reklama

W niedzielę przez Polskę przejdzie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie przelotne opady deszczu oraz burze. Czy będzie jakoś wybitnie aktywny, to się dowiemy z prognoz jutrzejszych. Póki co nie ma co sobie głowy tym zawracać. Korzystamy z pięknej i letniej pogody

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama