Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek i sobotę?

Pogoda na weekend? Sprawdźmy.

Leszno, Zieloną Górę, Poznań, Słubice oraz Łódź spowija gęsta mgła,. Opady przede wszystkim na południu oraz północnym zachodzie. Co ciekawe m.in w Zgierzu za oknem również opad, którego nie widzi wiązka radaru odbiciowości.

Przed Wami weekend, który przyniesie opady, mgły oraz niewielką ilość przejaśnień. W tym roku listopad się nieco podzielił. Pierwsza jego część była „w miarę”, teraz mamy czysto jesienną i przedzimową pogodę.

Reklama

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska nadal znajduje się na skraju dwóch frontów atmosferycznych. Jednym znad południowego wschodu Europy, drugi znajduje się w linii naszej zachodniej granicy, gdzie powinna sięgnąć również płytka zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znajdującym się nad Wyspami Owczymi. Już jutro nad Polską znów nie jest wykluczone pojawienie się płytkiego niżu górnego, natomiast w niedzielę, jest szansa na oddziaływanie wyżu, który umiejscowi się nad południowowschodnią częścią kraju.

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek i sobotę?

Pogoda na piątek

Zachmurzenie duże / całkowite nad całym krajem. Na zachodzie, północy, w centrum i północnym wschodzie mgły i zamglenia, które lokalnie mogą mieć status – marznący. O poranku w pasie od Kujawsko-Pomorskiego, przez Łódzkie po Śląsk i Małopolskie przelotne opady śniegu, które w ciągu dnia mogą zamieniać się w opady deszczu ze śniegiem.

UWAGA! Opady również (podobnie jak mgły) mogą marznąć. Po południu śnieg z nieba może polecieć w województwach: Mazowieckim, Podkarpackim oraz Lubelskim – Uwaga – Opady mogą lokalnie marznąć. Pozostała część kraju musi liczyć się z chwilami mglistymi oraz niską chmurą. Temperatura od -3 / 0 stopni od na północnym wschodzie, Mazowszu, Warmii i Mazurach , Lubelszczyźnie przez 0 / 2 na Ziemi Łódzkiej, w. woj. Kujawsko-Pomorskim, w Małopolsce, Wielkopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim do 3 / 5 stopni na zachodzie oraz południowym zachodzie kraju. Wiatr słaby, lub jego absolutny brak, wiać będzie z różnych kierunków (dominujący południowozachodni). Ciśnienie 1018 / 1020 hPa.

Reklama

Pogoda na weekend – Pogoda na sobotę

Zachmurzenie duże / całkowite nad całą Polską. W wielu miejscach mgły i zamglenia, które mogą marznąć. Na zachodzie opady deszczu Podobnie na północy (Pomorze), lokalnie w centrum i na południowym wschodzie. Jeśli Chcecie zobaczyć słońce, to wysoko w górach powinno być go powyżej chmur sporo 🙂. W ciągu dnia poza północnym wschodem kraju wszędzie przelotne opady deszczu, które na północy kraju mogą mieć również charakter marznący. Najwięcej opadów na zachodzie. Wieczorem śnieg spodziewany jest na Warmii i Mazurach (niewykluczone opady marznącego deszczu powodującego gołoledź). Znów zaczną tworzyć się mgły i zamglenia. Temperatura od -5 / -3 stopni na wschodzie i północnym wschodzie, przez -2 / 1 na Pomorzu, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu do 2 / 4 stopni w pasie Polski zachodniej z tym, że w woj. Lubuskim temperatura może wzrosnąć do 5 / 6 stopni powyżej zera oczywiście. Wiatr słaby północnozachodni i północny. Ciśnienie 1027 / 1028 hPa.

Prognoza na niedzielę pojawi się jutro z samego rana. Dziś już jest za późno 🙁.

Uważajcie na drogach i proszę Was o używanie świateł mijania, a nie do jazdy dziennej jeśli przejrzystość powietrzna jest mniejsza. Tak jak pisałem. Wczoraj jadąc drogą S14 przy opadach śniegu i unoszonym błotem pośniegowym, wielu „Asów” absolutnie bez świateł z tyły (z powodu używania właśnie świateł do jazdy dziennej).

Opracował: Jarosław Turała


Reklama

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama