Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w sobotę i niedzielę?

Pogoda na weekend? Sprawdźmy.

Mamy weekend, w dodatku jesienny. W wielu miejscach kraju mamy od rana zachmurzenie umiarkowane i duże. W niektórych miejscach, gdzie wystąpiły przejaśnienia na szybach samochodów pojawił się szron. W Lesku już chyba standardowo gęsta mgła. Na szczęście nie zamarzająca, chociaż temperatura nie przekracza 2 stopni na dwóch metrach. Przyjrzyjmy się więc, na jaką pogodę można liczyć przez najbliższe dwa dni.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Bułgarii, który sięga nad Europę środkową klinem. W ciągu następnych godzin będzie przesuwał się w kierunku Morza Czarnego. Od północnego zachodu w niedzielę zaczniemy się dostawać pod wpływ płytkiej zatoki niskiego ciśnienia związanej z głębokim, atlantyckim niżem. Będzie napływać nieco cieplejsza, wilgotna masa powietrza.

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w sobotę i niedzielę?

Reklama

Pogoda na weekend – Pogoda na sobotę

Zachmurzenie umiarkowane i duże na przeważającym obszarze kraju. Gdzieniegdzie na wschodzie i południu możliwe poranne przejaśnienia. Opadów nie spodziewam się, chociaż na zachodnich krańcach Pomorza Zachodniego nie wykluczam pojawienia się opadu symbolicznego (o ile w ogóle wystąpi). Od południowego zachodu w głąb kraju będą przesuwać się przejaśnienia i powinno być tego słońca więcej.

Temperatura od 13 / 15 stopni niemal wszędzie do 16 / 17 na południowym zachodzie. Północny wschód, to temperatura do 12 stopi. Na pogórzu poniżej 10. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie 1014 / 1018 hPa.

Pogoda na niedzielę

Zachmurzenie umiarkowane i duże. W pasie od zachodu przez centrum po Lubelskie więcej przejaśnień od rana. Na południu oraz na północy jeszcze przed południem może lokalnie popadać deszcz. Po południu niewiele się zmieni. Sporo słońca od Lubuskiego, Wielkopolskiego po Lubelskie. Południe i północ w większym zachmurzeniu i nie są wykluczone nadal opady – które właśnie na południu mogą być chwilami mocniejsze.

Temperatura Od 11 / 13 stopni na Pomorzu Zachodnim przez 14 / 16 na przeważającym obszarze kraju do 17 / 19 na południu i południowym zachodzie. W momencie , kiedy się opady pojawią temperatura spadnie o 3 – 4 stopnie. Wiatr słaby zachodni i południowozachodni. Ciśnienie 1012 / 1015 hPa.

Reklama

Pogoda na kolejne dni

Przyszły tydzień to powrót opadów, lokalnych burz i niższych temperatur – szczególnie od wtorku. 🙂. Spokojności w ten ostatni weekend września 🙂.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama