Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek, sobotę i niedzielę?

Witajcie. Mimo iż mamy już grudzień, a na termometrach w wielu miejscach kraju mamy ujemne temperatury, to na Pomorzu mamy do czynienia z umiarkowanymi / lokalnie intensywnymi opadami śniegu, który lokalnie będzie przechodził w opady deszczu. Co więcej; mamy do czynienia z wyładowaniami atmosferycznymi, co o tej porze roku może dla Was wydawać się nieco dziwne. Na szczęście mogę uspokoić, że w sprzyjających warunkach, takie zjawiska atmosferyczne są możliwe. Przed nami wczesnozimowa pogoda. Temperatury ujemne lub lekko dodatnie i przelotne opady przede wszystkim śniegu, lokalnie śniegu z deszczem.

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 24.11.2021

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Pogoda na weekend. Polska dostaje się od południowego zachodu pod wpływ klina wyżowego ośrodka antycyklonalnego znajdującego się nad południowym Atlantykiem. Na północy kraju jednak zalega jeszcze strefa frontu atmosferycznego i to właśnie z niego mocnie pada, a nawet grzmi. W ciągu najbliższych dni dostaniemy się znów pod wpływ niżu, który podeśle front z opadami przede wszystkim śniegu lub lokalnie śniegu z deszczem. Nadal będzie napływać chłodne powietrze z północnego zachodu.

pogoda na weekend,

Pogoda na piątek 03.12.2021r

Zachmurzenie małe i umiarkowane na południu, zachodzie i w centrum. Pozostała część kraju w zachmurzeniu dużym / całkowitym. W pasie od Pomorza sięgając nad Warmię i Mazury, a także w północnej części kujawsko-pomorskiego opady śniegu, które miejscami mogą mieć charakter umiarkowany / intensywny. Po południu lokalnie śnieg zamieni się w deszcz, ale wystąpi on jedynie marginalnie w zachodniej części Pomorza. Opady śniegu po południu dotrzeć powinny nad Podlasie oraz północną część woj. mazowieckiego. Reszta kraju bez opadów z coraz większą ilością przejaśnień, a nawet czystego nieba.

Reklama

Temperatura od -1 do 2 stopni. W górach -15 stopni. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, zachodni. Ciśnienie 1004 / 1011 hPa.

Pogoda na sobotę – 04.12.2021

Zachmurzenie umiarkowane i duże na przeważający obszarze kraju. Więcej przejaśnień, a nawet czystego nieba nad Polską południowo wschodnią i południową. Na zachodzie, w Wielkopolsce, Kujawach oraz na Warmii i Mazurach opady śniegu. Po południu opady możliwe są także na ziemi łódzkiej, Pomorzu zachodnim oraz Dolnym Śląsku. Chwilami opady o charakterze umiarkowanym. Wieczorem po pada w Małopolsce oraz na Mazowszu.

Temperatura nada od -2 do 2 stopni. Najcieplej w pasie nadmorskim; nawet +3 / +4 stopnie. Wiatr umiarkowany, w górach i na pogórzu silny i porywisty z kierunku południowego i południowozachodniego. Ciśnienie 999 / 1007 hPa.

pogoda na weekend, pogoda na weekend

Pogoda na niedzielę – 05.12.2021

Reklama

Zachmurzenie duże / całkowite niemal nad całą Polską. Jakieś niewinne przejaśnienia możliwe na południu i południowym zachodzie. W pasie Polski północnej opady śniegu również o charakterze umiarkowanym. Jest szansa na zwiększenie się pokrywy śnieżnej. Po południu na południu opady deszczu. Na północy nada opady śniegu i w pasie nadmorskim opady deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwe są mgły i zamglenia. Wieczorem intensywny śnieg w Małopolsce oraz w Tatrach. Na drogach lokalnie ślisko.

Temperatura od 0 / 3 stopni na przeważającym obszarze do 4 / 5 na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany wiejący z różnych kierunków. Ciśnienie 999 / 1004 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni, to pogoda zbliżona do tej za oknem. Na horyzoncie widać jednak OCIEPLENIE 😃

Reklama

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama