Przejdź do treści

Pogoda na weekend okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek, sobotę i niedzielę?

Witajcie. Mimo iż mamy już grudzień, a na termometrach w wielu miejscach kraju mamy ujemne temperatury, to na Pomorzu mamy do czynienia z umiarkowanymi / lokalnie intensywnymi opadami śniegu, który lokalnie będzie przechodził w opady deszczu. Co więcej; mamy do czynienia z wyładowaniami atmosferycznymi, co o tej porze roku może dla Was wydawać się nieco dziwne. Na szczęście mogę uspokoić, że w sprzyjających warunkach, takie zjawiska atmosferyczne są możliwe. Przed nami wczesnozimowa pogoda. Temperatury ujemne lub lekko dodatnie i przelotne opady przede wszystkim śniegu, lokalnie śniegu z deszczem.

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. 24.11.2021

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Pogoda na weekend. Polska dostaje się od południowego zachodu pod wpływ klina wyżowego ośrodka antycyklonalnego znajdującego się nad południowym Atlantykiem. Na północy kraju jednak zalega jeszcze strefa frontu atmosferycznego i to właśnie z niego mocnie pada, a nawet grzmi. W ciągu najbliższych dni dostaniemy się znów pod wpływ niżu, który podeśle front z opadami przede wszystkim śniegu lub lokalnie śniegu z deszczem. Nadal będzie napływać chłodne powietrze z północnego zachodu.

pogoda na weekend,

Pogoda na piątek 03.12.2021r

Zachmurzenie małe i umiarkowane na południu, zachodzie i w centrum. Pozostała część kraju w zachmurzeniu dużym / całkowitym. W pasie od Pomorza sięgając nad Warmię i Mazury, a także w północnej części kujawsko-pomorskiego opady śniegu, które miejscami mogą mieć charakter umiarkowany / intensywny. Po południu lokalnie śnieg zamieni się w deszcz, ale wystąpi on jedynie marginalnie w zachodniej części Pomorza. Opady śniegu po południu dotrzeć powinny nad Podlasie oraz północną część woj. mazowieckiego. Reszta kraju bez opadów z coraz większą ilością przejaśnień, a nawet czystego nieba.

Temperatura od -1 do 2 stopni. W górach -15 stopni. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, zachodni. Ciśnienie 1004 / 1011 hPa.

Pogoda na sobotę – 04.12.2021

Zachmurzenie umiarkowane i duże na przeważający obszarze kraju. Więcej przejaśnień, a nawet czystego nieba nad Polską południowo wschodnią i południową. Na zachodzie, w Wielkopolsce, Kujawach oraz na Warmii i Mazurach opady śniegu. Po południu opady możliwe są także na ziemi łódzkiej, Pomorzu zachodnim oraz Dolnym Śląsku. Chwilami opady o charakterze umiarkowanym. Wieczorem po pada w Małopolsce oraz na Mazowszu.

Temperatura nada od -2 do 2 stopni. Najcieplej w pasie nadmorskim; nawet +3 / +4 stopnie. Wiatr umiarkowany, w górach i na pogórzu silny i porywisty z kierunku południowego i południowozachodniego. Ciśnienie 999 / 1007 hPa.

pogoda na weekend, pogoda na weekend

Pogoda na niedzielę – 05.12.2021

Zachmurzenie duże / całkowite niemal nad całą Polską. Jakieś niewinne przejaśnienia możliwe na południu i południowym zachodzie. W pasie Polski północnej opady śniegu również o charakterze umiarkowanym. Jest szansa na zwiększenie się pokrywy śnieżnej. Po południu na południu opady deszczu. Na północy nada opady śniegu i w pasie nadmorskim opady deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwe są mgły i zamglenia. Wieczorem intensywny śnieg w Małopolsce oraz w Tatrach. Na drogach lokalnie ślisko.

Temperatura od 0 / 3 stopni na przeważającym obszarze do 4 / 5 na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany wiejący z różnych kierunków. Ciśnienie 999 / 1004 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni, to pogoda zbliżona do tej za oknem. Na horyzoncie widać jednak OCIEPLENIE 😃

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.