Przejdź do treści

Pogoda na weekend. Słonecznie. W nocy zimno. AKTUALIZACJA

Pogoda na weekend. Ostatni poranek przyniósł szczególnie na krańcach wschodnich przymrozki. ale też piękną pogodę. Taki też będzie weekend. W zdecydowanej większości kraju słoneczny. Ale chłodny. W nocy temperatury poniżej zera.

Sytuacja baryczna

Reklama

Polska znajdować się będzie pod wpływem silnego wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Zapewni nam on piękne i słoneczne dni. Jednak z powodu braku zachmurzenia ciepło będące wynikiem insolacji słonecznej bardzo szybko zostanie wypromieniowane. Będzie chłodno a w nocy zimno.

Pogoda na weekend.

Zachmurzenie, opady i burze

W sobotę w zdecydowanej większości kraju bez chmur lub zachmurzenie małe. Na północnym zachodzie z biegiem dnia zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego. W niedzielę podobnie. Z tym że więcej zachmurzenie na południowym zachodzie. Ale słońca nigdzie nie zabraknie.

Reklama

Padać nie będzie.

Burz również nie przewidujemy.

Pogoda na weekend – Temperatura

W sobotę słońce nagrzeje powietrze do 14 stopni na zachodzie. Miejscami temperatury w słońcu mogą być wyższe. Najchłodniej na południu kraju 6-8 stopni. Wieczorem temperatura zacznie szybko spadać.

Reklama

Noc z soboty na niedzielę bardzo zimna. W wielu miejscach temperatury spadną w okolice zera. Wg. części modeli prognostycznych nad ranem w wielu miejscach temperatury spadną poniżej zera. Na wschodzie najzimniej bo -2 / -3 stopni Celsjusza.

W niedzielę słońce nagrzeje powietrze do 12 stopni na zachodzie. Najchłodniej na południu kraju 6-8 stopni. Wieczorem temperatura zacznie szybko spadać.

Noc z niedzieli na poniedziałek również bardzo zimna. W wielu miejscach temperatury spadną w okolice zera. Wg. części modeli prognostycznych nad ranem w wielu miejscach temperatury spadną poniżej zera do -2 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend – Wiatr

Reklama

Przez cały weekend wiatr słaby. Maksymalne porywy do 30 km na godzinę.

Reklama