Przejdź do treści

Pogoda na Wielki Piątek. Pochmurnie i deszczowo. Cieplej niż w czwartek.

Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami prognozą pogody na piątek 7.04. Pogoda na Wielki Piątek. Jak zapowiada się aura w Polsce i w wybranych miastach? Czy możemy liczyć na słońce. Zapraszam do lektury!

Pogoda na Wielki Piątek. Pochmurnie i deszczowo. Cieplej niż w czwartek.

Pogoda na Wielki Piątek

Reklama

Wielki Piątek to wędrówka frontu atmosferycznego przez Polskę zachodnią. W większości kraju będą występowały opady deszczu. Na krańcach południowych i w górach będzie sypał śnieg. Za główną strefą opadową związaną z frontem atmosferycznym będą przemieszczały się opady o charakterze przelotnym i konwekcyjnym. Padać będzie przez cały dzień. Dopiero więcej rozpogodzeń pojawi się w Polsce południowo wschodniej nocą z piątku na sobotę.

Wielki Piątek – temperatury i wiatr

W Wielki Piątek najcieplej będzie na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Tam temperatury osiągną od 10 do 12 st. C. Najzimniej na południu tam temperatury będą celowały w granicach od -2 do 2°C. Wiatr słaby tylko na Wybrzeżu, silniejszy do 40 km/h.

Wielki Piątek – Trójmiasto.

Reklama

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie duże zachmurzenie i deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 10 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1020 hPa.

Wielki Piątek – Kraków

W Krakowie wystąpi zmiennie zachmurzenie. Poza tym popada deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 5 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1015 hPa.

Poznań

W Poznaniu prognozuje się pochmurną aurę z opadami deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie 8 st. C. Wiatr słaby, powieje z północy. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1014 hPa.

Podsumowanie

Reklama

Pogoda na Wielki Piątek nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Będzie chłodno, pochmurno i mokro. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą parasoli i ciepłych ubrań, jeśli wybieracie się na spacer lub do kościoła. Mam nadzieję, że pogoda nie popsuje nam nastroju i spędzicie miło czas z rodziną i przyjaciółmi.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama