Przejdź do treści

Pogoda na Wszystkich Świętych okiem Jarosława Turały. 28.10.2021

Wiele osób z nas zadaje sobie pytanie – jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych. Do tego terminu zostało jeszcze kilka dni. Jarosław Turała dzieli się z Wami wstępną prognozą.

pogoda na wszystkich świętych
Shutterstock

BRZYDKO vs PIĘKNIE – czyli normalność jeśli chodzi o prognozy pogody. Można powiedzieć, że właśnie będzie albo ładnie, albo brzydko. Ponieważ obiecałem dziś tę wstępną prognozę ale później po prostu nie będę miał na nią czasu. Sytuacja na tę chwilę jest stabilna i niewielkie „odchylenia” mogą tę prognozę wypaczyć.

Reklama

AKTUALNA SYTUACJA BARYCZNA

Polska znajduje się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, który znajduje się na południu Europy. Jedynie północna, północno wschodnia oraz centralna część kraju znajduje się jeszcze w objęciach większej porcji wilgoci, co objawia się pełnym zachmurzeniem oraz występowaniem mgieł / zamgleń czy też mżawką. Sytuację na tę chwilę można uznać za stabilną.

Pogoda na Wszystkich Świętych, Pogoda na Wszystkich Świętych

SPODZIEWANA SYTUACJA BARYCZNA

Przez następne dni nadal będziemy pod działaniem wspomnianego układu wyżowego, którego ośrodek przesunie się nad terytorium Ukrainy i Rosji. Jednocześnie na południu kontynentu układ powinien powoli słabnąć. Na Atlantyku nadal aktywnie, jednak wyże nie pozwalają na ich wędrówkę w naszym kierunku. Poza tym takie rozmieszczenie ośrodków barycznych sprawia i będzie sprawiać, że do naszego kraju będzie napływać ciepła masa powietrza.

Tak jak wspomniałem na początku wpisu, pogoda na tę chwilę jest bardzo stabilna. Niebawem nie tylko na południu dominować będzie czyste niebo, ale w całej Polsce. Dopóki układ oraz przesuwający się ośrodek wyżowy nad Rosję nie ustąpią, pogoda się nie powinna zmienić. Póki co prognozy zmieniają się z dnia na dzień. Dotyczy to wpuszczenie za nasze granice frontu atmosferycznego z opadami deszczu i ochłodzeniem.

Reklama

WSTĘPNA PROGNOZA NA DZIEŃ 1 LISTOPADA 2021r

Zachmurzenie małe, lub jego całkowity brak. Na tę chwilę poranek i okres do południa nie powinien przynieść żadnych negatywnych niespodzianek. Słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Co ciekawe o poranku temperatury lokalnie wynieść mogą nawet 10 stopni i jest to przewidywana temperatura minimalna, więc Możecie śmiało stawiać żywe kwiaty bez obaw, ze zmarzną.

Po południu zachmurzyć się powinno na zachodzie i południu i należy spodziewać się opadów deszczu przelotnych, ale o umiarkowanej intensywności. Do wieczora opady powinny dotrzeć do centrum. Padać jeszcze nie powinno na wschodzie.

Pogoda na Wszystkich Świętych, Pogoda na Wszystkich Świętych

Temperatura maksymalna od 13 / 14 na północnym wschodzie przez 15 / 17 w pozostałej części kraju. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty z południa i południowego zachodu. Dzięki niemu powietrze powinno być czystsze 🙂.

Pogoda na Wszystkich Świętych

Na tę chwile jeszcze za wcześnie na prognozę „właściwą”. Wiązki modelowe nie są zgodne z czasem wejścia frontu atmosferycznego, więc proszę potraktować ową prognozę, jako rzeczywiście wstępną.

Partnerzy – Burzowo.info / Pogoda i klimat – Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy

Wiadomości.

Reklama