Przejdź do treści

Pogoda na Wszystkich Świętych. Lokalnie przelotne opady. Ciepło. Na południu do 16 stopni Celsjusza.

Niż genueński i silne opady na południowym wschodzie Polski. #prognozy 27.10

Prognoza na Wszystkich Świętych.

Reklama

W nocy z trzydziestego pierwszego października na 1 listopada przez Polskę będą przemieszczać się strefy opadów deszczu. Opady deszczu w godzinach porannych 1 listopada powinny już opuścić nasz kraj, natomiast nadal jeszcze będą lokalnie występowały komórki konwekcyjne. Szczególnie w Polsce centralnej oraz wschodniej.

Nad ranem najchłodniej na krańcach południowych oraz w Polsce północnej od 2 do 4°C. Na pozostałym obszarze od 6°C do 9°C.

Reklama

Z każdą jednak godziną opadów deszczu będzie coraz mniej, a coraz więcej będzie pojawiać się przejaśnień. Do południa najwięcej przejaśnień w Polsce południowej i północno wschodniej.

Po południu i wieczorem opady deszczu lokalne wystąpią jeszcze na krańcach północnych. Tam też najwięcej zachmurzeń. W Polsce południowej coraz więcej przejaśnień, a lokalnie w województwach południowo wschodnich praktycznie bezchmurne niebo.

Temperatury bardzo szybko będą wzrastać. Szczególnie w Polsce południowej oraz południowo zachodniej, tam od 10°C do 14°C, najchłodniej w górach oraz na północnym wschodzie od -2°C do 4°C.

Reklama

W nocy bez opadów i wielu miejscach bardzo dużo przejaśnień. W nocy zrobi się bardzo chłodno w Polsce północno wschodniej – tam temperatury spadną do 2°C.

Wiatr słaby bądź umiarkowany – od 20 km/h w Polsce południowo wschodniej do 30 bądź 40 Km/h, w Polsce północno zachodniej, jedynie w górach od 40 do 60 km/h.

Dzień Zaduszny.

2 listopada w Polsce w wielu miejscach ładna i słoneczna pogoda więcej chmur w Polsce północnej oraz w Polsce zachodniej. Jednak nigdzie nie powinno padać. Taka sytuacja utrzyma się do godzin wieczornych.

Reklama

Z Południa będzie napływać bardzo ciepłe powietrze. Tam temperatury osiągną od 14°C dość 16°C im dalej na północ, tym chłodniej od 10°C do 12°C, na północnym wschodzie od 7°C do 9°C.

Halny i fen w górach

Po spokojnym 1 listopada, 2 listopada w górach pojawi się halny i fen. Bardzo szybko wiatr zacznie wiać z południa, a porywy wiatru się nasilą. W najwyższych partiach gór wiatr osiągnie porywy do 140 km/h.

Prognoza video

YouTube player


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama