Przejdź do treści

Pogoda na wtorek okiem Jarosława Turały. 08.03.2022

Czas leci nieubłaganie. Widać to chociażby przy okazji wydłużenia się dnia i skrócenia nocy. W mediach pojawiły się artykuły dotyczące mocnych spadków temperatur poniżej -15 stopni. Niektóre nagłówki krzyczą nawet, że temperatura spadnie poniżej -20 stopni. Przyjrzałem się temu nieco bliżej i póki co widać wyraźnie, że aż tak temperatura może spaść jedynie w górach. Nie mniej jednak w ciągu nocy w niemal całym kraju lekki minus.

Pogoda na środę, pogoda na czwartek

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w objęciach rozległego układu wyżowego, który dominuje nad Europą centralną, przynosząc miejscami czyste niebo i spadki temperatury. Wilgoć sprawia, że mamy również do czynienia z opadami przede wszystkim śniegu.

pogoda na wtorek, pogoda na wtorek

Pogoda na wtorek

Reklama

Zachmurzenie umiarkowane i duże przede wszystkim na wschodzie i w centrum. Na zachodzie nieco więcej przejaśnień. Przelotne opady śniegu znów możliwe są na południu kraju. W drugiej części dnia opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu możliwe także na Suwalszczyźnie oraz gdzieniegdzie na wschodzie. Temperatura od -3 / 0 na pogórzu przez 1 / 3 na wschodzie , w centrum, południu i północy, 4 / 6 na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z północy. Ciśnienie 1020 / 1026 hPa.

Pogoda na kolejne dni

Kolejne dni nie przyniosą znaczących zmian w pogodzie. Może być jedynie nieco więcej słońca. Nie jest także wykluczone, że na zachodzie kraju, temperatura powietrza przekroczy 10 stopni.

🙂
Reklama

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama