Przejdź do treści

Pogoda okiem Jarosława Turały. 26.10.2021

Na dobranoc troszkę dobrych wieści meteo. Jak wiecie, dziś przez nasz kraj przechodzi płytka zatoka niskiego ciśnienia wraz z frontem atmosferycznym, który przynosi i przyniósł opady deszczu. Strefa na tę chwilę obejmuje Warmię i Mazury i powoli przesuwa się w kierunku Podlasia.

Pogoda na poniedziałek

Reklama

Po przejściu owej zatoki niskiego ciśnienia pogoda powinna znów się poprawić. Na początek jeszcze na północy kraju może pogoda nie będzie idealna, natomiast z godziny na godzinę zaczniemy dostawać się pod wpływ dość mocnego ośrodka wysokiego ciśnienia, który będzie sobie meandrował nad południową częścią Europy zbliżając się do naszego kraju, tworząc wyżową „pierzynkę” nad znacznym obszarem kontynentu (środkowa / zachodnia / południowa część)

pogoda, pogoda,prognoza,wiatr

Co to oznacza???

– W przejaśnieniach oraz przy bezchmurnym niebie, na termometrach nocami i o poranku wartości raczej jednocyfrowe z możliwością wystąpienia lokalnych przymrozków (marginalnie).

Reklama

– Temperatury w ciągu dnia z uwagi na adwekcję nieco cieplejszej masy powietrza osiągające 15 / 17 a nawet 18 stopni.

– Brak opadów atmosferycznych przez dłuższy czas

– Możliwość pogorszenia się jakości powietrza i to pomimo iż wystąpi zjawisko słabego, lokalnie umiarkowanego wiatru.

pogoda, pogoda,prognoza,wiatr

26.10.2021r – Pogoda na wtorek

Reklama

Sytuacja zalegania takiego układu wyżowego nad Europą sprawia, że niże atlantyckie nie mają póki co u nas czego szukać. Co prawda nieco dalsze prognozy oraz wstępne FUSy zaznaczają, że układ będzie słabł, a nasz kraj dostanie się w objęcia wyżu – tym razem rosyjskiego, który i tak powoli i sukcesywnie będzie się przesuwał na południowy wschód, niejako ustępując frontom atmosferycznym i niżom, które bardzo chętnie nas odwiedzą.

Ponieważ to dalsze prognozy i modele w swoich wyplufkach nieco się różnią od siebie, a wygląda na to, że nad Europą zachodnią będzie coraz bardziej dynamicznie, to obecnie stawianie diagnozy jakim jest prognoza na 1-go listopada zupełnie mija się z celem.

Spokojnej nocy 🙂

Reklama

Grafika – DWD / Meteomodel / IMGW / ESTOFEX

Pisał: Jarosław Turała.

Zapraszamy na Fanpage „Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały.

Prognozy naszych partnerów

pogoda, pogoda,prognoza,wiatr

Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


pogoda, pogoda,prognoza,wiatr

Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


Inne wiadomości.

Reklama