Przejdź do treści

Pogoda w czwartek 14.07.2022. Burze na południu kraju związane z chłodnym frontem atmosferycznym

Pogoda w czwartek 14.07.2022. Burze na południu kraju związane z chłodnym frontem atmosferycznym

SYTUACJA BARYCZNA

Reklama

Od zachodu na wschód naszego kraju podczas czwartkowego dnia  będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny, który będzie kształtował pogodę w Polsce. 

Pogoda w czwartek

Pogoda w czwartek

Jeśli chodzi o temperatury podczas czwartkowej doby, to maksymalne wartości na termometrach na południu wskażą 26-28 stopni i to tam właśnie jutro będzie najcieplej. Na pozostałym obszarze od 20 stopni na północy kraju przez 22-23C na wschodzie i w centrum po 24-26 stopni na południowym- zachodzie Polski.

Porywy wiatru

Reklama

Porywy wiatru już nie powinny nam tak przeszkadzać i poza północną częścią kraju nie powinny przekraczać 40-50 km/h. 

Sporego a nawet całkowitego zachmurzenie w godzinach popołudniowym i wieczornych spodziewamy się na południu naszego kraju, gdzie prawdopodobnie będą przemieszczały się opady wraz z konwekcją i burzami.

Ciśnienie będzie na stabilnym poziomie od 1012 hPa do 1015 hPa. 

Burze w czwartek

Reklama

Burz w czwartek spodziewamy się w obrębie chłodnego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z zachodu na wschód naszego kraju. Energia dostępna drogą konwekcji będzie wahać się pomiędzy 300-600 J/kg. Warunki termodynamiczne i kinematyczne będą na średnim poziomie, ale umożliwią swobodny rozwój konwekcji i łączenie się burz w większe klastry wielokomórkowe.

Pogoda w czwartek, Pogoda w czwartek
WXCHARTS

Największa elektryczność burz będzie występować w godzinach popołudniowym i wieczornych na południu naszego kraju, a zwłaszcza w województwach Śląskim i Małopolskim. Burze będą możliwe również na Podkarpaciu, Opolszczyźnie i Pomorzu. Burzą towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu o łącznej akumulacji 10-20 mm i silniejsze konwekcyjne porywy wiatru dochodzące do 65-80 km/h.

Nie wykluczamy również opadów drobnego gradu o średnicy 1-1,5cm. Burze powinny zaniknąć przed północą. 

Reklama

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Autorzy: Sebastian Grzegorzak

Reklama