Przejdź do treści

Pogoda w sobotę 09.07.2022. Konwekcja i możliwe burze. Temperatury umiarkowane.

Pogoda w sobotę 09.07.2022. Konwekcja i możliwe burze. Temperatury umiarkowane.

SYTUACJA BARYCZNA

Reklama

Polska wciąż będzie znajdować się w obszarze zokludowanego frontu atmosferycznego, który znów będzie mógł przynosić opady deszczu wraz z burzami, lecz ich liczebność powinna być już mniejsza niż w piątek. Za frontem wciąż będzie napływać nieco chłodniejsze powietrze. 

pogoda w sobotę, pogoda w sobotę

Pogoda w sobotę

W sobotę ponownie będziemy cieszyć się umiarkowanymi temperaturami, które w ciągu dnia na zdecydowanym obszarze naszego kraju wzrosną do 19-21°C, a lokalnie nawet do 22°C.

Reklama

Wiatr będzie umiarkowany, na północy kraju możliwe porywy do 50km/h.

W sobotę w kraju zachmurzenie będzie zróżnicowane, jednak w każdym miejscu w ciągu dnia powinno zaświecić słońce.

Ciśnienie w granicach 1018hPa i wraz z upływem dnia będzie nieznacznie spadać. Istnieje możliwość wystąpienia burz – więcej na ten temat poniżej. 

Burze w sobotę

Reklama

Sytuacja w sobotę będzie inna niż w piątek i jedyna szansa na rozwój konwekcji i dogodne warunki wystąpią na zachodzie kraju i częściowo również na północy i w centrum. Im dalej na wschód tym o burze będzie ciężej. Burze nie powinny nieść wielkiego zagrożenia i być mocno izolowanymi komórkami konwekcyjnymi, które mogą przynosić silniejsze opady deszczu 10-15mm wraz z konwekcyjnymi porywami wiatru dochodzącymi do 60-65 km/h i miejscami opadami bardzo drobnego gradu.

Burze mogą powstawać już od samego rana a ostatnie zanikać tuż przed północą. Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana! Zachęcamy do dzielenia się z nami zdjęciami oraz nagraniami zjawisk atmosferycznych, które wystąpią w Waszej okolicy. Materiały możecie wysyłać śmiało do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Autorzy: Sebastian Grzegorzak i Jakub Truchan

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama