Przejdź do treści

Pogoda w środę 13.07.2022. Wietrzny i deszczowy dzień na wschodzie Polski.

Pogoda w środę 13.07.2022. Wietrzny i deszczowy dzień na wschodzie Polski.

SYTUACJA BARYCZNA

Reklama

Podczas środowego dnia nasz kraj będzie pod wpływem już wypełniającego się ośrodka niskiego ciśnienia i związanego z nim frontem okluzji, który będzie przynosił opady deszczu na wschodzie naszego kraju. A zachodnia ściana pozostanie pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia znad północno-wschodniej Francji. Do naszego kraju będzie zbliżał się również chłodny front atmosferyczny, który w czwartek może przynieść burze.

pogoda w środę, pogoda w środę

Pogoda w środę

Środa powinna być już znacznie cieplejsza niż ostatnie dni w naszym kraju. Temperatura na zachodzie kraju powinna przekroczyć 25-26 stopni. Na pozostałym obszarze od 20 do 24 stopni. Jedynie w strefie oddziaływania odsuwającego się ośrodka niskiego ciśnienia od naszego kraju możliwe temperatury poniżej 20 C. 

pogoda w środę, pogoda w środę

Silny wiatr

Reklama

W związku z bliską odległością niżu od naszego kraju i kontrastem ciśnienia będą występować silne porywy wiatru przekraczające 50-70 km/h, głównie na południowym- wschodzie i wschodzie kraju, ale silnie może również powiewać na południu i w centrum.

Zachmurzenie podczas środy nie powinno być duże i w wielu miejscach będziemy obserwować bardzo ładną aurę.

Ciśnienie będzie oscylować w okolicach 1008-1010 hPa na północnym- wschodzie do 1020 hPa na południowym- zachodzie.  

Burze w środę

Reklama

Burze podczas jutrzejszego dnia nie powinny występować, ponieważ nie ma do nich dogodnych warunków, aby powstały. Jedynie słabe/umiarkowane a chwilami intensywne opady deszczu mogą występować na wschodniej ścianie naszego kraju.

Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Autorzy: Sebastian Grzegorzak

Reklama