Przejdź do treści

Ponad 3 500 ofiar po uderzeniu medikanu 'Danel’ w wybrzeże Libii.

Ponad 3 500 ofiar po uderzeniu medikanu 'Danel’ w wybrzeże Libii.

Reklama

Niż Daniel po uformowaniu się nad Grecją gdzie spowodował w wielu miejscach zalania i powodzie skierował się na południowy zachód, przybierając na sile i uzyskując status medikanu. Następnie z pełną siłą uderzył w wybrzeża Libii.

Derna zrównana z ziemią

Libia od wielu lat pogrążona jest w wojnie domowej, w związku z tym są trudności z dostępem do informacji. Jednak te informacje, które się pojawiają wskazują na bardzo trudną sytuację po przejściu burzy Daniel nad wybrzeżami Libii a w szczególności nad miastem Derna.

Reklama

Derna I inne miasta nie wykonywały większych inwestycji w infrastrukturę, ponieważ wojna domowa w Libii skutecznie to uniemożliwiała. Z tego też co wiadomo, do tej pory nie było jeszcze tak niebezpiecznej burzy w tamtych okolicach.

Uderzenie

Burza Daniel uderzyła w wybrzeże Libii w nocy z poniedziałku na wtorek, powodując chaos i panikę wśród mieszkańców. Wiele dróg zostało zalanych lub zablokowanych. Przerwane zostały zapory i pojawiła się powódź błyskawiczna. Niektóre dzielnice zostały odcięte od świata zewnętrznego. Wiele ludzi straciło dach nad głową lub musiało szukać schronienia w ośrodkach ewakuacyjnych.

Liczba ofiar

Do tej pory jest niejasna liczba ofiar, która jest efektem tej katastrofy. Informacje są szczątkowe bądź są niespójne. Do tej pory zostało potwierdzone ponad 3500 ofiar. Z informacji, które napływają z tamtych stron wynika, że ofiar może być zdecydowanie więcej, ponieważ jest ponad 10 tys. osób zaginionych.

Aktualna prognoza


Radary burzowe – KLIKNIJ

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama