Przejdź do treści

Porywisty wiatr w czwartek. Ponad 400 interwencji po nocnej wichurze.

Głęboki niż „Daniel” przemieszcza się nad Morzem Bałtyckim. Przynosi porywisty wiatr na północy Polski. Szczególnie groźnie było w nocy. Strażacy wykonali ponad 400 interwencji. Silnie wiać będzie jeszcze dziś.

Reklama

[bdp_ticker ticker_title=”LIVE” theme_color=”#8c0000″ font_color=”#0a0000″ font_style=”bold” autoplay=”false” limit=”1″ category=”224″]

porywisty wiatr,

Silny wiatr w nocy — ponad 400 interwencji.

Ostatnia noc zgodnie z prognozami była niespokojna na północnym zachodzie kraju. W związku z różnicą ciśnień wiatr miejscami w porywach osiągał 80-100 km/h a w strefie przybrzeżnej i nad samym morzem nawet 110 km/h. Takie porywy wyrządzały szkody, łamały drzewa i zrywały dachy z budynków. Na szczęście nikt nie zginął.

Reklama

Strażacy do rana przyjęli z woj. zachodniopomorskim ponad 380 zgłoszeń związanych z wichurą. Połamane drzewa i gałęzie były najczęstszą przyczyną wezwań strażaków. Problemy z kursowaniem przez zwalone na trakcję gałęzie / drzewa mają też pociągi. Opóźnienie dotknęło linię Świnoujście — Warszawa. Ponad sto miejscowości jest pozbawionych prądu. Trwają prace nad usunięciem usterek.

Silny wiatr w czwartek

Dzisiejszy dzień również upłynie pod znakiem silnego i porywistego wiatru. Strefa najsilniejszych porywów przemieszcza się na wschód. W tym momencie najsilniej wieje na wybrzeżu (90-110 km/h), w Zatoce Gdańskiej oraz w woj. pomorkim, warmińsko-mazurskim (70-90 km/h). Wieczorem wiatr będzie słabł.

W związku z tym zwracamy się do Was z apelem, aby bardzo uważać w zagrożonych silnym wiatrem rejonach i śledzić pogodę. Nawet porywy 70-80 km/k mogą być bardzo niebezpieczne. Wiatr w linii brzegowej może łamać drzewa i gałęzie. Oraz uszkadzać budynki. Zalecamy szczególną ostrożność.

Jak zachować się przed wichurą?

Reklama

Kliknij i przeczytaj nasz poradnik:

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama