Przejdź do treści

Potężny karambol w Czechach. Z powodu śnieżycy zderzyło się 40 pojazdów. 5 osób rannych. Nowe nagrania.

Z powodu ograniczonej widoczności spowodowanej śnieżycą (oraz niedostosowania prędkości do warunków na drodze) na trasie D5 pod Žebrákiem w Czechach doszło do karambolu, w którym uczestniczyło 40 aut i samochodów ciężarowych.

Potężny Karambol w Czechach – trzy osoby w szpitalu.

Reklama

Do karambolu doszło na 33 kilometrze trasy D5 między Pragą a Pilznem w okolicach miejscowości Žebrák. Jak widać na zdjęciach, karambol jest naprawdę duży. Ciągnie się on przez ponad 150 metrów. Za miejscem wypadku znajdują się pojazdy stojące w korku, które dojechały do miejsca karambolu, zanim nitka autostrady została zamknięta.

Na tę chwilę wiadomo o pięciorgu poszkodowanych, z czego trzy osoby trafiły do szpitala. Nikt nie zginął. Kilka poszkodowanych służby musiały uwalniać z pojazdów, w których się zakleszczyły.

Przyczyną śnieżyca

Reklama

Warunki w Czechach były trudne. Front atmosferyczny, który przechodził w czwartek nad ranem przez Polskę, dotarł do Czech. Tam również przynosił bardzo silne opady śniegu oraz wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

I to właśnie śnieżyca była prawdopodobną przyczyną karambolu. Podczas jej przechodzenia widoczność spadła praktycznie do zera.

Uczestniczę w karambolu. Co zrobić?

Gdy wpadamy w karambol i widzimy, że kolejne samochody za nami nie będą w stanie wyhamować, włączamy awaryjne i jak najszybciej opuszczamy pojazd, udając się jak najdalej za barierki. Dzięki czemu zwiększmy swoje szanse na przeżycie.

Materiały kierowców:

Materiały Wideo

YouTube player
YouTube player
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama