Przejdź do treści

Potężny karambol w Słowacji. Z powodu śnieżycy zderzyło się 30 pojazdów. Droga w okolicy Popradu zamknięta

Z powodu ograniczonej widoczności spowodowanej śnieżycą (oraz niedostosowania prędkości do warunków na drodze) na trasie D1 prowadzącej wzdłuż Tatr doszło do karambolu, w którym uczestniczyło 30 aut i samochodów ciężarowych.

Potężny karambol w Słowacji. Z powodu śnieżycy zderzyło się 30 pojazdów. Droga w okolicy Popradu zamknięta
Źródło: @thisisslovakia (IG)

Potężny karambol w Słowacji.

Reklama

Do karambolu doszło na trasie D1 prowadzącej wzdłuż Tatr. Jak widać na zdjęciach, karambol jest naprawdę duży. Uczestniczyło w nim 30 samochodów. Za miejscem wypadku znajdują się pojazdy stojące w korku, które dojechały do miejsca karambolu, zanim nitka autostrady została zamknięta.

Na tę chwilę nie ma informacji o rannych i ofiarach.

potężny karambol, potężny karambol,na słowacji
Źródło: @thisisslovakia (IG)

Przyczyną śnieżyca

Reklama

Warunki w Słowacji są trudne. Front atmosferyczny, który przechodził przez Polskę, dotarł do Słowacji. Tam również przynosił bardzo silne opady śniegu oraz wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

I to właśnie śnieżyca była prawdopodobną przyczyną karambolu. Podczas jej przechodzenia widoczność spadła praktycznie do zera.

Uczestniczę w karambolu. Co zrobić?

Gdy wpadamy w karambol i widzimy, że kolejne samochody za nami nie będą w stanie wyhamować, włączamy awaryjne i jak najszybciej opuszczamy pojazd, udając się jak najdalej za barierki. Dzięki czemu zwiększmy swoje szanse na przeżycie.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
YouTube player
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama