Przejdź do treści

Powrót wysokich temperatur do Polski zachodniej. Lokalnie powyżej 30C.

Powrót wysokich temperatur do Polski zachodniej. Lokalnie powyżej 30C.

Powrót wysokich temperatur do Polski zachodniej. Lokalnie powyżej 30C., Powrót wysokich temperatur do Polski zachodniej. Lokalnie powyżej 30C.
Reklama

Zakończyliśmy okres świąt wielkanocnych, który charakteryzował się bardzo wysokimi temperaturami w wielu miejscach Polski. Prócz tego mogliśmy się cieszyć bardzo ładną i słoneczną pogodą. Jedynym minusem był pył saharyjski, który pojawił się wraz z adwekcją tego powietrza z Południa i który przysłaniał dnia niebo.

W niedzielę do 30 stopni Celsjusza

Zdecydowanie cieplejsza będzie niedziela. Tam od rana temperatury bardzo szybko zaczną rosnąć i w godzinach popołudniowych w Polsce południowo zachodniej mogą osiągnąć aż 30°C. Tym bardziej że będziemy mieć w Polsce bardzo ładną pogodę. Tak wysokie temperatury będą między 13:00 a 15:00. Później delikatnie się ochłodzi.

Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek nadal najcieplej na południowym zachodzie Polski. Tam do 18C. Na pozostałym obszarze od 8 do 14C.

Poniedziałek

W poniedziałek znów temperatury szybko wzrosną do góry i najwyższe będą w Polsce południowej oraz południowo zachodniej. Tam do 26°C. Najchłodniej nad morzem tam od 12 do 14°C.

Poniedziałek będzie kolejnym bardzo ładnym dniem. Największe zachmurzenie w Polsce północno zachodniej. Tam jeszcze będą mgły. Na pozostałym obszarze zachmurzenie piętra wysokiego tylko i wyłącznie więc dużo słońca. Problemem może być pył saharyjski, który pojawi się znów i spowoduje, że z niebo zrobi się bardziej mętne.

Wtorek

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek najwyższe temperatury w Polsce południowo zachodniej. Tam na południe od Lubania nawet 20°C, więc tak zwana noc tropikalna.

Na pozostałym obszarze od 8°C do 16°C. We wtorek temperatury bardzo szybko wzrosną i w Polsce zachodniej przekroczą znów 28°C. Na pozostałym obszarze od 24 do 26°C. We wtorek również bardzo piękna i słoneczna pogoda. Trzeba to wykorzystać, ponieważ w nocy z wtorku na środę nastąpią zmian.

Prognoza video

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama