Przejdź do treści

Powrót wysokich temperatur w nadchodzący weekend. Lokalnie powyżej 28C.

Powrót wysokich temperatur w nadchodzący weekend. Lokalnie powyżej 28C.

Powrót wysokich temperatur w nadchodzący weekend. Lokalnie powyżej 28C., Powrót wysokich temperatur w nadchodzący weekend. Lokalnie powyżej 28C.
Reklama

Zakończyliśmy okres świąt wielkanocnych, który charakteryzował się bardzo wysokimi temperaturami w wielu miejscach Polski. Prócz tego mogliśmy się cieszyć bardzo ładną i słoneczną pogodą. Jedynym minusem był pył saharyjski, który pojawił się wraz z adwekcją tego powietrza z Południa i który przysłaniał dnia niebo.

Ochłodzenie

W Poniedziałek Wielkanocny jednak zaczęło pojawiać się ochłodzenie, które przyniósł chłodny front atmosferyczny związany z niżem Patrycja, przemieszczający się z zachodu w kierunku wschodnim i który przyniósł niebezpieczne burze w Polsce zachodniej.

Reklama

Ochłodzenie oraz aura deszczowa zostanie z nami do czwartku.

Wzrost temperatur w piątek.

W najbliższy piątek temperatury odczuwalnie zaczną wzrastać, szczególnie w Polsce zachodniej. Tam mogą osiągać 16 do 18, a na krańcach zachodnich do 20°C.

Bardzo ciepła sobota.

Według aktualnych wyliczeń modeli numerycznych, najbliższy Weekend będzie bardzo ciepły. w Polsce Zachodniej i Południowo Zachodniej temperatury wzrosną do 25°C, na pozostałym obszarze od 18 do 24°C.

W niedzielę co 28 stopni Celsjusza

Reklama

Zdecydowanie cieplejsza będzie niedziela. Tam od rana temperatury bardzo szybko zaczną rosnąć i w godzinach popołudniowych w Polsce południowo zachodniej mogą osiągnąć aż 28°C.

Należy pamiętać, że to są prognozy, które są na 4 dni w przód, więc tu jeszcze mogą być pewne nieścisłości. Sytuacja może się zmienić, ale na razie wszystko na to wskazuje, że będziemy mieli po tym ochłodzeniu całkiem przyjemny i ciepły Weekend.

Ochłodzenie w Polsce:

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama