Przejdź do treści

Pożary w Chile. Nie żyją już 23 osoby.

Pożary w Chile. Nie żyją już 23 osoby.

Pożary w Chile. Nie żyją już 23 osoby.

Pożary w Chile

Reklama

Od kilku dni w Chile szaleją pożary. W centralnej części państwa każdego dnia pojawiają się nowe zarzewia ognia, z którymi walczy ponad 2300 strażaków nie tylko z Chile, ale także m.in. z Hiszpanii. Pomoc w walce z ogniem zaoferowały inne południowoamerykańskie państwa – Argentyna, Brazylia, Ekwador, Wenezuela, a także Stany Zjednoczone. 

Walka z pożarami trwa

Każdego dnia pojawiają się nowe zarzewia ognia. Walki z żywiołem nie ułatwiają warunki atmosferyczne – temperatury osiągają wartości rzędu 40°C. Wieje także wiatr przekraczający w porywach 50km/h, który przyspiesza rozprzestrzenianie się ognia. Rząd Chile wprowadził stan klęski żywiołowej w dotkniętych ogniem regionach.

Konsekwencje pożarów

Reklama

Według danych z soboty (04.02.2023) w wyniku pożarów śmierć poniosły 23 osoby, a około tysiąca zostało rannych. Ponad tysiąc osób ewakuowano. Chilijskie władze podają, że spłonęło co najmniej 40 tysięcy hektarów. Poinformowano także o katastrofie śmigłowca biorącego udział w akcji gaśniczej, w wyniku której zginęła załoga maszyny – pilot i mechanik. 

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama